باحضور فرماندار شهرستان دیواندره:
23 خرداد 96  03:47 ب.ظ
جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان تشکیل شد

جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان با حضور مهندس توان فرماندار دیواندره و اعضای جلسه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزاری شد.

فرماندار شهرستان دیواندره گفت: تمامی تمهیدات لازم برای مدیریت حوادث در شهرستان اندیشیده شده است.

جعفر توان تصریح کرد: همه ادارات و دستگاه های شهرستان باید موضوعات  و خطرات احتمالی مربوط به حوزه اداری خود را بررسی و همواره با حفظ آمادگی لازم، توان مقابله با هر بحرانی را پیش بینی نمایند.

مهندس توان با بیان اینکه در مواقع بحران اولویت به حل بحران با مدیریت واحد است، ابراز داشت: آمادگی برای مقابله با بحران از اهمیت خاصی برخوردار است و دستگاههای اجرایی با تعامل و همفکری نسبت به حضور فعال در موقع بروز حادثه اقدام نمایند.

وی دوره آموزش عمومی بالاخص در زمینه پیشگیری، آمادگی و مقابله با حوادث و سوانح را ضروری دانست و افزود: جمعیت هلال احمر شهرستان به منظور آمادگی دستگاه های اجرایی و کاهش میزان آسیب پذیری، نسبت به برگزاری دوره های آموزشی امدادی در ادارات اقدام نماید.

فرماندار شهرستان دیواندره در ادامه اظهار داشت: جهاد کشاورزی و منابع طبیعی مردم را از خطرات آتش سوزیهای بعد از برداشت محصول در مزارع که به هدف از بین بردن جانوران موذی و خسارت زا و تبدیل جنگل به مراتع برای تامین علوفه صورت می گیرد آگاه کنند و طرح مقابله با حریق در مراتع و مزارع توسط این ادارات در دستور کار قرار گیرد.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بر پیشگیری از وقوع بحران تاکید کرد و گفت: باید در راستای ارتقاء فرهنگ عمومی مردم برای حفظ، صیانت و احیاء جنگل و تشریح نتایج تخریب مراتع گام برداشت.

قبل از به وجود آمدن بحران ها باید آنها را شناخت و مهار کرد و در جهت پیشگیری از وقوع آنها اقدام نمود.

وی در پایان افزود: کلیه دستگاه های اجرائی شهرستان،  باید حتما موضوعات  و خطرات احتمالی مربوط به حوزه اداری خود را با دقت ، بررسی و دسته بندی نموده و قبل از هر اتفاقی برای آنها تصمیمات لازم و پیشگیرانه اتخاذ گردد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره