شنبه 25 مرداد سال 1399

اخبار

فرماندار دیواندره در جلسه شورای آموزش پرورش:

34 کلاس درس تا مهر ماه در شهرستان احداث و به بهره برداری خواهد رسید

34 کلاس درس تا مهر ماه در شهرستان احداث و به بهره برداری خواهد رسید

فرماندار دیواندره گفت: در سال جاری 34 کلاس درس در شهرستان احداث و در اول سال تحصیلی جدید به بهره برداری خواهد رسید.

جعفر توان در اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان در سال 97، گفت: از 34 کلاس درسی که در سال جاری احداث خواهد شد 17 کلاس درس توسط خیرین و مابقی از اعتبارات تملک داراییها وماده 180 تامین اعتبار شده است.

وی اظهار داشت: اصلی ترین واحد اجرایی آموزش و پرورش مدرسه است و آموزش و پرورش متعلق به همه است و هر گونه سرمایه گذاری در آموزش و پرورش زمینه ساز ایجاد بستر مناسب برای رشد و پویایی جامعه است.

مهندس توان با بیان اینکه شهرستان دارای بیشترین مدارس شبانه روزی است، افزود: احداث مدارس و بهره وری بهتر اولویت اصلی است زیرا همه ما در مقابل تحصیل تک تک فرزندان این شهرستان مسئول هستیم.

وی خدمت صادقانه را مهمترین اصل در جلب اعتماد مردم دانست و گفت: از ظرفیت های شهرستان بویژه انجمن اولیا و مربیان و خیرین مدرسه ساز در بحث احداث، توسعه و تجهیز مدارس باید استفاده شود.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان تصریح کرد: آموزش و پرورش برای جلوگیری از ترک تحصیل دانش آموزان برنامه ریزی داشته باشد بطوریکه بعد از پایان امتحانات پیگیر ثبت نام و ادامه تحصیل آنان برای سال بعد باشد.

فرماندار دیواندره در ادامه خاطرنشان کرد: این فرمانداری هزینه دیوارکشی و محوطه سازی کلیه مدارس نوساز در روستاها را تامین اعتبار خواهد کرد.

مهندس توان اضافه کرد: در یک سال و نیم گذشته بیش از 30 درصد مدارس تخریبی شهرستان با همکاری اداره کل نوسازی مدارس، مجمع خیرین مدرسه ساز و خیرین بومی و همچنین تخصیص اعتبارات شهرستان احداث و بازسازی شده است.

گفتنی است از کل اعتبارات ماده 180 و تملک دارییهای شهرستان بیش از 34 میلیارد ریال به احداث، تعمیر و تجهیز مدارس تخصیص داده شده است.

اولین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان باحضور مهندس توان فرماندار دیواندره، مهندس احمدی مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان، بخشداران تابعه، مدیرآموزش و پرورش، خیرین بومی مدرسه ساز شهرستان و دیگر اعضا صبح امروز در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در پایان این جلسه از خیرین مدرسه ساز شهرستان با اهدای لوح تقدیر تجلیل شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 775 ]
برچسب ها