اخبار

فرماندار دیواندره:

13 مرکز در شهرستان دیواندره آماده خرید تضمینی گندم از کشاورزان است

فرماندار دیواندره در حاشیه بازدید از مراکز خرید گندم شهرستان گفت: 13 مرکز در شهرستان، گندم مازاد بر مصرف کشاورزان را به صورت تضمینی خریداری می‌کنند.
13 مرکز در شهرستان دیواندره آماده خرید تضمینی گندم از کشاورزان است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان دیواندره؛ جعفر توان اظهار داشت: 10 مرکز تعاونی روستایی، سیلوی 60 هزار تنی و دو کارخانه آرد نسبت به خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان اقدام می نمایند.

مهندس توان تصریح کرد: باتوجه به بارندگی های مناسبی که در سال زراعی امسال داشتیم، برای کشاورزان سالی آرمانی و مزارع گندم در وضعیت خوبی است.

وی خاطر نشان ساخت: این فرمانداری به عنوان دستگاه نظارتی تاکنون دو بار اقدام به تشکیل جلسه ستاد برداشت و خرید تضمینی گندم در شهرستان نموده و اقدامات خوبی از جمله؛ کالیبره کردن دستگاه های توزین، سوخت کمباین، برق و اینترنت مراکز خرید و ساماندهی ماشین آلات حمل و نقل گندم انجام گرفته است.

فرماندار دیواندره از قیمت مصوب کمباین های برداشت گندم به ازای هر کیسه پنج هزار تومان خبر داد و افزود: اکیپی متشکل از کارشناسان فرمانداری، صنعت، معدن و تجارت، جهادکشاورزی، و تعاون روستایی بر کلیه مراحل برداشت، حمل، تحویل در مراکز خرید و انتقال آن به خارج از شهرستان نظارت دارند.

جعفر توان ظرفیت مراکز نگهداری گندم در شهرستان دیواندره را 120 هزار تن عنوان و ابراز داشت: امسال پیش‌بینی می‌کنیم بیش از 150 هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان توسط مراکز خرید تحویل گرفته شود که به دلیل افزایش میزان بارندگی‌ها و وضعیت مطلوب مزارع، نسبت به سال گذشته از افزایش چشمگیری برخوردار خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه گندم تولیدی شهرستان باید در مراکز خرید شهرستان خریداری و نگهداری شود، گفت: خرید تضمینی گندم در شهرستان دیواندره آغاز شده و تاکنون سه هزار تن گندم توسط کشاورزان به مراکز خرید تحویل داده شده است.

فرماندار دیواندره در پایان باید زراعین برای فروش تضمینی محصول خود به مراکز جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه و اطلاعات خود را در سامانه پهنه‌بندی کشاورزی ثبت نمایند، در غیر این صورت محصول آنها توسط مراکز خرید تحویل گرفته نخواهد شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 552 ]
برچسب ها