اخبار

فرماندار دیواندره:

110 پروژه شهرستان دیواندره در ایام دهه فجر افتتاح و یا کلنگ زنی می شود

فرماندار دیواندره در جلسه شورای اداری شهرستان گفت: 110 پروژه عمرانی، اقتصادی و اشتغالزایی، آموزشی و خدماتی شهرستان در ایام دهه فجر افتتاح و یا کلنگ زنی می شود.
110 پروژه شهرستان دیواندره در ایام دهه فجر افتتاح و یا کلنگ زنی می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ مهندس توان فرماندار دیواندره در ششمین جلسه شورای اداری شهرستان اظهار داشت: دهه فجر نماد استقامت و شکوفایی نظام اسلامی و یک جشن ملی برای تمام ایرانیان است.

 

جعفر توان با بیان اینکه دهه فجر نماد استقامت و شکوفایی نظام اسلامی و یک جشن ملی برای تمام ایرانیان است، اظهار داشت: مسوولان باید روشنگری خدمات نظام برای مردم را از مهمترین برنامه‌های کاری خود در دهه فجر قرار دهند.

 

مهندس توان اضافه کرد: نظام جمهوری اسلامی خدمات بزرگی درطول چهار دهه گذشته به مردم کرده که امروز وظیفه اصلی تک تک مسوولان است که آن را برای مردم بویژه به نسل جدید جامعه بازگو کنند.

 

وی از افتتاح و کلنگ زنی 110 پروژه در شهرستان خبر داد و تصریح کرد: در شرایطی که کشور در تحریم اقتصادی کشور، در دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیش از 170 میلیارد تومان طرح و پروژه در بخش های عمرانی، اقتصادی، اشتغالزایی، آموزشی و خدماتی در سطح شهرستان افتتاح و یا کلنگ زنی می شود.

 

فرماندار دیواندره با بیان اینکه در دهه فجر گازرسانی به ۱۲ روستای شهرستان به ‌بهره‌برداری می‌رسد، گفت: 153 روستای شهرستان دیواندره قابلیت گازرسانی دارند که تا پایان سال آینده تمام روستاهای این شهرستان از نعمت گاز طبیعی بهره ‌مند می‌شوند.

 

فرماندار دیواندره با بیان اینکه سهمیه شهرستان در بحث مسکن محرومین جذب شده است، تصریح کرد: این شهرستان سهمیه ۲۵۰ واحدی از طرح مسکن محرومین دارد، این بهترین راه برای خانه دار کردن مردم محروم و کم بضاعت شهرستان است که با توجه به اهداف طرح و همکاری بانک های عامل در این بخش تمامی تعهدات انجام خواهد شد.

 

وی افزود: در بحث تقویت زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات ۲۰ سایت مخابراتی در شهرستان تعریف شده که چهار سایت آن با اعتبار ۸۰ میلیارد ریال در دهه فجر افتتاح می شود که بخش عمده ای از روستاها را تحت پوشش شبکه اپراتورهای تلفن همراه قرار می دهد.

 

رئیس شورای اداری شهرستان دیواندره در ادامه ابراز داشت: کانون شهید رشیدیان و 37 واحد آموزشی در روستاهای شهرستان از جمله مدرسه شبانه روزی شریف آباد و طرح هادی 10 روستای شهرستان به صورت صددرصدی اجرا شده که تعدادی از این روستاها در این ایام افتتاح می شود.

 

جعفر توان اضافه کرد: استخر سرپوشیده دیواندره، سه جایگاه سوخت و  10 کیلومتر راه روستایی آسفالت و 2/2 از کریدور شمال غرب جنوب غرب از جمله طرح هایی است که در برنامه های ایام دهه مبارک فجر جهت افتتاح قرار دارند.

 

مهندس توان اقتصاد 86 درصد مردم شهرستان دیواندره را وابسته به کشاورزی و دامپروری عنوان کرد و افزود: در جذب اعتبارات اشتغال پایدار روستایی، اشتغال فراگیر و دفتر امور روستایی رتبه اول استان را داریم و با اطمینان در بحث تولید و اشتغال هیچ پروژه تعطیلی در شهرستان نداریم، تمامی کارخانه های تعطیل به چرخه تولید و اشتغال بازگشته اند.

 

وی ادامه داد: با پیگیری هایی که انجام شده و قول مساعد آب منطقه ای کردستان، ظرفیت آبگیری سد سیازاخ به 30 میلیون متر مکعب افزایش پیدا می کند.

 

فرماندار دیواندره از گازدار شدن تمامی روستاهای شهرستان در سال آینده خبر داد و گفت: در دهه فجر گازرسانی به ۱۲ روستای شهرستان به ‌بهره‌برداری می‌رسد و تا پایان سال آینده تمامی روستاهای این شهرستان که قابلیت گازرسانی را دارند، از نعمت گاز طبیعی بهره ‌مند می‌شوند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انتخابات تضمین کننده حیات و بقای نظام اسلامی است، اظهار داشت: ملاک اصلی مجریان انتخابات سلامت، امنیت، مشارکت و قانومندی است، همه ما باید تلاش کنیم زمینه حضور مردم را در پای صندوق های رأی فراهم کنیم.

 

جعفر توان با تاکید بر رعایت اصل بی طرفی اعضای شورای اداری در انتخابات، افزود: روسای ادارات حق هیچگونه فعالیت و تبلیغات انتخاباتی له یا علیه کاندیداها را ندارند و انتظار داریم مسئولین اصل بی طرفی را رعایت کنند.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 129 ]
برچسب ها