اخبار

به مناسبت آغاز گرامیداشت هفته دولت:

یادواره سرداران و ۲۲۸ شهید شهرستان دیواندره برگزار شد

یادواره سرداران و ۲۲۸ شهید شهرستان دیواندره برگزار شد

در اولین روز از گرامیداشت هفته دولت، یادواره سرداران و ۲۲۸ شهید شهرستان دیواندره و شهدای دولت برگزار شد.

ظهر امروز باهدف تجلیل از خانواده‌های معظم شهدا و به منظور ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال فداکاری و رشادتهای شهدا به نسل امروز، یادواره 228 شهید، شهدای کارمند دوران دفاع مقدس با حضور فرماندار دیواندره و اقشار مختلف مردم، خانواده‌های معظم شهدا و مسئولان شهرستان در مجتمع فرهنگی این شهر برگزار شد.

در ابتدا فرماندار شهرستان دیواندره ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: ما هرچه داریم از برکات فداکاری، از خودگذشتگی و جانفشانی شهدا است.

مهندس جعفر توان تصریح کرد: امنیت، توسعه و پیشرفت امروز کشور مرهون خون شهدا است و همه ما وظیفه داریم تا راه شهدا را ادامه دهیم و قدردان خانواده های آنان باشیم.

در ادامه سرهنگ ابراهیم حسینی رئیس ستاد برگزاری کنگره 5400 شهید کردستان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی اظهار داشت: شهیدان در نزد حق تعالی جایگاه ویژه و والایی دارند.

وی گفت: امروز مجداداً با 228 شهید دیواندره عهد و پیمان می‌بندیم که یاد و خاطره و راه شما دلاورمردان فراموش نمی‌شود.

رئیس ستاد برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان با بیان اینکه رمز موفقیت دنیا و آخرت «پیروی از ولایت فقیه» است، تصریح کرد: شهدا نشان دادند که مردم ایران دارای ظرفیتی بالاتر و قوی‌تر از قدرت هسته‌ای در جهان هستند.

وی گفت: باید نگاهی عمیق به شهادت داشته باشیم و از شهدا برای پیشرفت در کار و زندگی کمک بگیریم.

حسینی افزود: 67 خانواده کردستانی دارای سه شهید و سه شهید به بالا هستند که این خانواده‌ها شایسته تقدیر و تجلیل هستند.

در پایان این مراسم فرماندار، مسئولان نظامی، انتظامی و کارکنان ادارات و ارگانهای دولتی شهرستان دیواندره باحضور در مزار مطهر شدا، در اولین روز از هفته دولت با آرمانهای انقلاب تجدید میثاق کردند.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 814 ]
برچسب ها