چهار شنبه 12 آذر سال 1399

اخبار

با حضور فرماندار شهرستان دیواندره:

کنگره استانی بزرگداشت ماموستا سید احمد حسینی (محزون کردستانی) برگزار شد

کنگره استانی بزرگداشت ماموستا سید احمد حسینی (محزون کردستانی) برگزار شد

کنگره استانی بزرگداشت ماموستا سید احمد حسینی زلکه متخلص به محزون کردستانی با حضور فرماندار دیواندره و اقشار مختلف مردم در مجتمع فرهنگی هنری با ارائه مقالات تخصصی برگزار شد.

 فرماندار شهرستان دیواندره در این مراسم گفت: دیواندره همانند دیگر شهرهای استان کردستان در طول تاریخ پر فراز و نشیب خود عالمان ، ادیبان ، شاعران و عارفان فراوانی را در دامان کوه های سر به فلک کشیده ی خود پرورانده است.

جعفر توان تصریح کرد: امروز نام هر یک از این بزرگان چون ستاره ای در آسمان علم و ادب این سرزمین می درخشد و زنده یاد ماموستا سیداحمد حسینی گنجینه نهفته در منطقه سارال و شهرستان بود.

مهندس توان با اشاره به اشعار محزون کردستانی، اظهار داشت: جغرافیای اشعار ماموستا محزون کردستانی گسترده و هر کس اشعار این شاعر را بخواند به دلیل احساس آرامش و امید، دوست ندارد از این فضا خارج شود.

 وی برگزاری این همایش ها را سرآغازی بر معرفی بزرگان شهر و ادب این دیار دانست و افزود: از چند سال گذشته در دیواندره مراسم های بزرگداشت و پاسداشت مقام علمی، ادبی و اخلاقی تنی چند از عالمان گمنام شهرستان برگزار شده است که گام مهمی در ترویج فرهنگ اسلامی و اصول حسنه ی اخلاقی به شمار می آید.

 وی ابراز کرد: در ادامه ی این سلسله همایش ها امسال همایش بزرگداشت فقیه، ادیب، عارف و شاعر منطقه ی سارال ماموستا سید احمد حسینی متخلص به محزون کردستانی با همت مجموعه دستگاه های اداری شهرستان به مرحله برگزاری رسید.

فرماندار شهرستان دیواندره با بیان اینکه علمای پیشین در سخت ترین شرایط و کمترین امکانات به مقامات بزرگی در علم و عرفان دست یافته اند افزود: مرحوم محزون کردستانی در طول عمر خود منشاء خدمات فراوانی بوده و سال ها در کسوت علم و عرفان در خدمت دین و جامعه خود بوده و آثار ارزشمندی از خود به یادگار گذاشته است.

کنگره استانی بزرگداشت سید احمد حسینی متخلص به محزون کردستانی با ارائه 6 مقاله، در دیواندره به پایان رسید.

گفتنی است کنگره بزرگداشت سید عبدالحکیم گه ونتویی متخلص به مهجوری کردستانی و ماموستا سیدمحمدصادق حسینی متخلص به هیبت از علمای منطقه سارال در سالهای گذشته در شهرستان دیواندره برگزار شده است.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 1850 ]
برچسب ها