اخبار

باحضور فرماندار دیواندره:

کشتارگاه دام دیواندره فک پلمب شد

صبح امروز باحضور فرماندار دیواندره و دادستان عمومی و انقلاب شهرستان رفع پلمپ شد.
کشتارگاه دام دیواندره فک پلمب شد

فرماندار دیواندره در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیمای مرکز کردستان، گفت: کشتارگاه دام این شهر پس از حدود یکسال تعطیلی با رفع نواقص بهداشتی و خرید تجهیزات، فعالیت خود را از سر گرفت.

 

جعفر توان اظهار داشت: این واحد بدلیل سنتی بودن و عدم وجود حداقل امکانات بهداشتی برای ذبح و نگهداری گوشت مصرفی به منظور حفظ سلامت شهروندان، تابستان سال گذشته توسط دستگاه های نظارتی پلمب شده بود.

 

مهندس توان به اقدامات صورت گرفته توسط شهرداری در این واحد اشاره کرد و افزود: احداث اتاق پیش سردکن، خرید و نصب دستگاه ها و تاسیسات پیش سرد کن، محوطه سازی و اجرای کانال ها جهت هدایت خون آبه کشتارگاه، نصب جرثقیل های استاندارد، تعمیر و تجهیز کوره لاشه سوز و سایر اقدامات با خود یاری قصابان توسط شهرداری انجام شده است.

 

وی تصریح کرد: پس از بازدید به عمل آمده از کشتارگاه و تایید مسئولین بهداشتی و دامپزشکی، راه اندازی و فعالیت مجدد آن با شرایط جدید بلامانع اعلام و از این واحد رفع پلمب شد تا آماده کشتار دام شود.

 

فرماندار دیواندره عنوان کرد: در زمان تعطیلی این واحد، قصابان برای تهیه گوشت مورد نیاز مردم به کشتارگاه سقز مراجعه می کردند که هزینه زیادی داشت اما با راه اندازی دوباره کشتارگاه دام دیواندره مشکل حمل دام زنده و گوشت بر طرف شد.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 356 ]
برچسب ها