اخبار

فرماندار شهرستان دیواندره:

کتابهای درسی میراث گرانبهای شهدای دانش آموزی است

کتابهای درسی میراث گرانبهای شهدای دانش آموزی است

فرماندار دیواندره در اختتامیه یادواره شهدای دانش آموز شهرستان گفت: کتاب های درسی به عنوان نمادی از علم و آکاهی، میراث شهدای دانش آموزی است.

جعفر توان اظهار داشت: شهدای دانش آموز نه فرزندی از خود به جا گذاشته اند و نه ثروتی، بلکه کتاب میراث گرانبهای امروزه این عزیزان است که باید از آن پاسداری کنیم.

مهندس توان تصریح کرد: آموزش و پرورش نقش اساسی در شکل گیری انقلاب اسلامی داشته و زمینه ساز حرکت های خودجوش در جامعه بوده است.

وی با بیان اینکه دانش آموزان با فداکاری در صف اول راهپیمایی ها و تظاهرات ها حماسه آفریدند، افزود: دانش آموزان به عنوان پایه و سرمایه کشور و امید فردای انقلاب در تمامی صحنه ها ی انقلاب گوش به فرمان امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبریمدظله العالی از آرمانهای انقلاب پاسداری می کنند.

 فرماندار دیواندره با تاکید ترویج فرهنگ ایثار و شهدا، ابراز داشت: زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا و الگوسازی شخصیت و سیره زندگی و حماسه ایثارگرانه شهید، وظیفه جامعه ما نسبت به شهیدان است.

جعفر توان با اشاره به امنیت امروز کشور و هوشیاری مردم بصیر در برابر توطئه های دشمنان گفت: تاریخ دفاع مقدس سرشار از ایثار، رشادت و فداکاری است و امنیت امروز ما نیز مرهون خون شهدا هستیم.

مهندس توان ادامه داد: شهدا گنج های ارزمند انقلاب اسلامی هستند و باید با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه فراهم کنیم.

وی به وظایف دانش آموزان اشاره کرد و افزود: تبعیت از رهبری، پاسداری از انقلاب، کسب رتبه های علمی، بصیرت و شناخت توطئه دشمنان از وظایف مهم دانش آموزان دهه چهارم انقلاب است.

شهرستان دیواندره 13 شهید دانش آموز تقدیم انقلاب نموده است.

گفتنی است در سال جاری 26 یادواره شهدای دانش آموزی در شهرستان دیواندره برگزار شده است. در پایان این مراسم از خانواده های معظم شهدای دانش آموز شهرستان تجلیل شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 932 ]
برچسب ها