پنج شنبه 23 مرداد سال 1399

اخبار

فرماندار دیواندره:

چارچوب حجاب در دین مبین اسلام مشخص و ابزارهای تقویت آن در جامعه اسلامی ما فراهم است

ارشدی فرماندار دیواندره در جلسه شورای هماهنگی و راهبردی اجرای مصوبه عفاف و حجاب شهرستان گفت: عفاف و حجاب در قرآن و سنت جایگاه رفیعی دارد و چارچوب آن در دین مبین اسلام مشخص و ابزارهای تقویت حجاب نیز در جامعه اسلامی ما فراهم است.
چارچوب حجاب در دین مبین اسلام مشخص و ابزارهای تقویت آن در جامعه اسلامی ما فراهم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ جمال ارشدی با اشاره به اهمیت حجاب به عنوان یک ارزش دینی و ملی، اظهار داشت: فرهنگ سازی اصل اساسی در تقویت عفاف و حجاب بوده و بحث فرهنگ سازی در لفظ نیست، بلکه در ابزار سازی است.

ارشدی تصریح کرد: اصول تربیتی و اعتقادات دینی پدر و مادر با تربیت فرزندان ارتباط مستقیم دارد.

وی با بیان اینکه اکثریت مسائل دین اسلام تاکید بر اخلاقیات است، افزود: اگر اخلاقیات در جامعه تقویت شود مسئله حجاب هم رعایت خواهد شد.

فرماندار دیواندره کار بر روی زیبایی شناختی عفاف و حجاب را نیازمند تلاش مضاعف دانست و گفت: برای افرادی که حجاب را درک نکرده اند، باید کارکرد و فلسفه ذائقه احترام به وجود خود تشریح شود.

جمال ارشدی با تاکید بر اینکه ابزارها و مسائل اجتماعی باید از دوران کودکی آموزش داده شود، عنوان کرد: نقش آموزش و پرورش و مهدکودک ها در بحث فرهنگ سازی عفاف و حجاب بسیار مهم و تاثیرگذار است.

وی بر استفاده از ظرفیت بانوان در برنامه های عفاف و حجاب تاکید و ابراز داشت: رفتارهای اسلامی و دینی در گفتمان های حجاب نهادینه شود.

اولین جلسه شورای هماهنگی و راهبردی اجرای مصوبه عفاف و حجاب در شهرستان دیواندره صبح امروز در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار و کمیته های این کارگروه مشخص شد.

مصوبه شورای هماهنگی و راهبردی عفاف و حجاب در جلسه 820 شورای عالی انقلاب فرهنگی در تاریخ 12/6/1398 به تصویب رسید و شامل 6 ماده است که مسئولیت هماهنگی، اجرا و نظارت بر عملکرد دستگاه‌ها درخصوص این مصوبه با وزارت کشور است.

هدف از این مصوبه «فضایل اخلاقی و فراگیر شدن عفاف و رعایت حجاب شرعی و قانونی و کاهش بدحجابی» عنوان شده است. همچنین راهبردهای این مصوبه عبارتند از: «مسئولیت­پذیری و پاسخگویی مسئولان دستگاه‌های اجرایی و سایر دستگاه‌های حاکمیتی در حوزه عفاف و حجاب»، «به فعلیت رساندن ظرفیت­های مغفول علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و حقوقی برای ارتقای وضعیت عفاف و حجاب»، «صیانت از حریم عفت عمومی و گسترش امنیت اخلاقی و مقابله با تهدیدها و جنگ نرم دشمن در حوزه عفاف و حجاب».

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 88 ]
برچسب ها