اخبار

پیام فرماندار شهرستان دیواندره به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی

پیام فرماندار شهرستان دیواندره به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ جعفر توان فرماندار دیواندره به مناسبت ۵ دیماه روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی پیامی صادر کرد.

متن کامل پیام مهندس توان به شرح زیر است:

پنجم دیماه از سوی شورایعالی انقلاب فرهنگی، روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات آن نامگذاری شده است.

مداخلات انسان در طبیعت نظیر تصرف در حریم و بستر رودخانه ها، پوشش گیاهی، تغییر نامطلوب کاربری ها و ساخت و سازهای غیرمجاز و نا ایمن سبب افزایش آسیب پذیری در برابر حوادث طبیعی شده است.

این روز فرصتی است تا توانمندیها و میزان آمادگی شهرستان برای مقابله در برابر بلایای طبیعی را مورد سنجش قرار دهیم و ضمن شناسایی نقاط ضعف و قوت، نسبت به رفع معایب و تقویت نقاط مثبت، میزان خسارت در برابر حوادث طبیعی را به حداقل ممکن کاهش دهیم.

خشکسالی یکی از بلایای طبیعی است و یک چالش جدی برای بیشتر مناطق کشور به شمار می رود، امید است با ترویج فرهنگ بهینه مصرف آب و صرفه جویی و مدیریت صحیح در استفاده از آن با تلاش مسئولان و مشارکت عمومی مردم گامهای اساسی برای پیشگیری و مقابله با این پدیده برداشته شود.

اینجانب ضمن گرامیداشت روز ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی، از زحمات اعضای محترم شورای هماهنگی مدیریت بحران و سایر عزیزانی که در این عرصه حضور فعال داشته اند بویژه همیاری مردم شریف و بزرگوار شهرستان تقدیر و تشکر می نمایم، سعادت و بهروزی همگان را از خداوند متعال مسئلت دارم.

جعفر توان

فرماندار شهرستان دیواندره

بازدید [ 781 ]
برچسب ها