اخبار

فرماندار خبر داد:

پرداخت 91 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان دیواندره

پرداخت 91 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان دیواندره

فرماندار شهرستان دیواندره گفت: تاکنون 91 میلیارد و 320 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی در شهرستان دیواندره پرداخت شده است.

جعفر توان در جلسه کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید شهرستان گفت: با پرداخت این تسهیلات زمینه اشتغال برای 539 نفر در شهرستان ایجاد شده است.

مهندس توان تصریح کرد: 34میلیارد ریال تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در شهرستان دیواندره پرداخت و زمینه اشتغال 80 نفر فراهم شده است.

وی فرصت باقیمانده برای جذب این تسهیلات را پایان تیرماه عنوان کرد و افزود: در پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی که تا بحال پرداخت شده است در رتبه دوم استان قرار داریم و با توجه به پتانسیل های موجود در شهرستان، تمام تلاش خود را برای جذب این اعتبارات در مدت زمان باقیمانده بکار خواهیم گرفت.

فرماندار دیواندره اظهار داشت: برای پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی بانک های کشاورزی، توسعه تعاون، صندوق کارآفرینی امید و پست بانک تعیین شده اند.

مهندس توان از پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر به 9 طرح خبر داد و گفت: از تسهیلات اشتغال فراگیر مبلغ 49 میلیارد و 350 میلیون ریال از طریق بانک های عامل پرداخت و زمینه اشتغال برای 75 نفر فراهم شده است.

رئیس کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید شهرستان در ادامه به پرداخت اعتبارات مشاغل خانگی اشاره و بیان کرد: از محل اعتبارات مشاغل خانگی مبلغ 7 میلیارد و 970 میلیون ریال به 161 نفر پرداخت شده است و در جذب این اعتبارات رتبه دوم استان را کسب نموده ایم.

جعفر توان با بیان اینکه ریشه بسیاری ازآسیب ها و ناهنجاری ها بیکاری است، عنوان کرد: در اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی 223 نفر جذب کارگاه ها و واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان شده اند که از این لحاظ نیز در رتبه دوم قرار داریم.

وی در پایان مهمترین ظرفیت های دیواندره را کشاورزی، دامپروری و گردشگری برشمرد و  ارائه تسهیلات در این بخش ها را زمینه ساز اشتغال و توسعه روستاها و شهرستان دانست.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 694 ]
برچسب ها