اخبار

باحضور فرماندار دیواندره:

وضعیت آب شرب روستاهای شهرستان دیواندره بررسی شد

وضعیت آب شرب روستاهای شهرستان دیواندره بررسی شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان دیواندره؛ جلسه بررسی وضعیت آب شرب روستاهای شهرستان با حضور فرماندار دیواندره، بخشداران مرکزی، کرفتو و سارال، مدیر شبکه بهداشت و درمان، رئیس مرکز بهداشت و رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار دیواندره در این جلسه گفت: آب شرب سالم و بهداشتی نیاز اصلی مردم است و متولی تامین آن در روستاها شرکت آب و فاضلاب روستایی است.

جعفر توان با تاکید بر تامین آب شرب و بهداشتی در روستاها، تصریح کرد: تامین آب شرب روستاها در اولویت قرار دارد، آب و فاضلاب روستایی باید اقدامات اساسی در این خصوص انجام دهد و از ظرفیت بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی استفاده نماید.

مهندس توان اظهار داشت: دولت از محل صندوق توسعه ملی اعتبارات خوبی برای تامین آب شرب روستاها در نظر گرفته است، باید با تلاش و پیگیری مستمر سهم شهرستان از این اعتبارات جذب شود.

وی با بیان اینکه چشمه ها و قنات ها می توانند در تامین آب شرب روستاها خیلی کمک نمایند، افزود: لازم است چشمه ها و قنات های موجود در روستاهای شهرستان شناسایی و از همه ظرفیت ها برای احیا و ساماندهی آنها استفاده گردد.

فرماندار دیواندره بر تاثیر وصول به موقع مطالبات آبفار در خدمات دهی این شرکت اشاره کرد و ابراز داشت: شرکت آب و فاضلاب روستایی از ظرفیت های موجود در شهرستان برای وصول مطالبات خود از مشترکین استفاده می نماید چرا که وصول مطالبات تاثیر بسزایی در خدمات دهی این شرکت دارد و در این صورت می تواند وظایف خود را به درستی انجام دهد.

جعفر توان مدیریت در مصرف آب را ضرورتی انکار ناپذیر دانست و تصریح کرد: با فرهنگ سازی عمومی در خصوص مصرف بهینه و رعایت الگوی مصرف آب شرب روستاها و اعمال راهکارهای صرفه جویی و مدیریت مصرف، می توان مقدار قابل توجهی از آب را صرفه جویی کرد.

مهندس توان در بخش دیگری از سخنان خود به مجتمع های آبرسانی اشاره کرد و افزود: مجتمع های آبرسانی شهرستان باید تعیین تکلیف شوند، این مجتمع ها در جهت تامین آب شرب سالم و بهداشتی روستاها اهمیت زیادی دارند.

وی در پایان نظارت صحیح و مستمر در کلر زنی، آموزش آبداران و استفاده از نظرات کارشناسان در جانمایی درست چاه های آب شرب روستاها تاکید کرد.

شهرستان دیواندره دارای 173 روستا می باشد که از این تعداد 112 روستا تحت پوشش شبکه آب و فاضلاب روستایی قرار دارند.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 708 ]
برچسب ها