اخبار

رییس ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات کشور؛

وزارت کشور همه مقدمات را برای برگزاری یک انتخابات پرشور آماده کرده است/ بلافاصله پس از اتمام رای گیری، شمارش صندوق ها آغاز خواهد شد/ با تخلفات انتخاباتی برخورد قانونی می شود

رییس ستاد انتخابات کشور: هیات بازرسی وزارت کشور و ستاد پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، تخلفات احتمالی را رصد و پیگیری می کنند و با تخلفات انتخاباتی برخورد قانونی می شود.
وزارت کشور همه مقدمات را برای برگزاری یک انتخابات پرشور آماده کرده است/ بلافاصله پس از اتمام رای گیری، شمارش صندوق ها آغاز خواهد شد/ با تخلفات انتخاباتی برخورد قانونی می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور و رییس ستاد انتخابات کشور پس از رای دادن در محل ستاد انتخابات کشور و در جمع خبرنگاران گفت: همانطور که مقام معظم رهبری گفتند انتخابات یک جهاد عمومی است و همه باید در این جهاد عمومی مشارکت کنند. در همین راستا وزارت کشور همه مقدمات را برای برگزاری یک انتخابات پرشور آماده کرده و همه شعب در سراسر کشور فعال هستند. معاون سیاسی وزیر کشور ادامه داد: همه شعب آنلاین در حال فعالیت هستند و هم ما به عنوان مجری و هم ناظران شورای نگهبان روند انتخابات را رصد و دنبال می‌کنند.

وی تصریح کرد: تا این لحظه، مشکلی گزارش نشده است و امیدوارم تا پایان روز هم همینطور باشد و شاهد حضور پرشور مردم باشیم و برای سی و هشتمین باری که در طول انقلاب اسلامی به صندوق‌های رای رجوع می شود، ملت سرافراز باشند.

رییس ستاد انتخابات کشور درباره میزان شعبه های سیار گفت: از ۵۴ هزار و ۶۰۰ شعبه اخذ رای در سراسر کشور، بیش از ۴۰ هزار شعبه ثابت و مابقی سیار هستند. وی ادامه داد: پیش‌بینی هواشناسی بر این بود که دیروز و امروز در بخشی از نقاط کشور شاهد بارش برف و باران باشیم؛ از این رو هماهنگی های لازم انجام شد. همچنین با نیروهای مسلح هماهنگ شده است تا در صورت لزوم از امکانات نقلیه نیروهای مسلح استفاده شود.

معاون وزیر کشور اظهار کرد: به طور طبیعی ۱۰تا۱۵ درصد تعرفه بیشتر از کل واجدین شرایط چاپ می‌شود و در اختیار حوزه ها و شعب قرار می گیرد و بعید است این دوره مشکل کمبود تعرفه‌ داشته باشیم.

عرف درباره زمان آغاز شمارش آرا گفت: به مردم توصیه کردیم تا در این ۱۰ ساعت قانونی در حوزه ها حضور داشته باشند و رای دهند. به لحاظ قانونی هر شعبه و هر حوزه‌ای اعلام کند که رای دهنده دارد، وزیر کشور حداکثر تا ساعت ۲۴ رای گیری را تمدید می کند. به هرحال شمارش آرا هم در حوزه‌، هر زمان که رای گیری تمام شد، با اخذ مجوز آغاز می شود؛ و در صورت تمدید زمان انتخابات تا ساعت ۲۴، بلافاصله پس از اتمام رای گیری، شمارش صندوق ها آغاز خواهد شد.
رئیس ستاد انتخابات کشور درباره تخلفات انتخاباتی گزارش شده نیز گفت: در مهلت زمان تبلیغات انتخاباتی تخلفاتی گزارش شده است که هیات بازرسی وزارت کشور و ستاد پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه موضوع را دنبال می‌کنند و با تخلفات برخورد قانونی می شود.

 

بازدید [ 53 ]
برچسب ها