اخبار

فرماندار شهرستان دیواندره:

هفته وحدت نماد همبستگی و همدلی مسلمانان است

هفته وحدت نماد همبستگی و همدلی مسلمانان است

  فرماندار شهرستان دیواندره در جلسه هماهنگی برگزاری جشن های هفته وحدت گفت: هفته وحدت نماد اتحاد، همدلی و همبستگی اسلامی است.

جعفر توان تصریح کرد: ایام ولادت رسول اکرم(ص) با دوراندیشی حضرت امام خمینی(ره)، در دنیای اسلام به عنوان نماد بصیرت و برادری بین مسلمانان، هفته وحدت نام نهاده شده است.

مهندس توان با بیان اینکه دین مبین اسلام، مسلمانان را امت واحد خوانده است افزود: اختلاف مانع اخوت و برادری می شود و همه مسلمانان باید با تکیه بر مشترکات و مبنا قرار دادن در تعاملات، مسائل اختلافی را کنار بگذارند.

وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند: معنای اتحاد بین ملت های اسلامی این است که در مسائل مربوط به جهان اسلام همسو حرکت کنند و به یکدیگر کمک کنند و در داخل این ملت ها سرمایه های خودشان را برعلیه یکدیگر به کار نبرند.

نماینده عالی دولت در شهرستان ابراز داشت: جهان اسلام در قرن معاصر یکی از مهم ترین میدان های زور آزمایی استکبار جانی است و در همین راستا اتحاد و یکپارچگی مسلمانان اهداف شوم دشمنان را خنثی خواهد ساخت.

جعفر توان به برکات ماه ربیع الاول اشاره کرد و افزود: در هفته وحدت میثاق ها تحکیم می شود، پیمان ها استوارتر می گردد و مسلمانان یکپارچه و منسجم باهم در کنار هم در یک راه به سوی یک هدف سرود وحدت می خوانند.

مهندس توان در پایان بر ترویج سبک زندگی پیامبر(ص) و برگزاری باشکوه تر جشن های میلاد حضرت ختمی مرتبت(ص) تاکید کرد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 949 ]
برچسب ها