اخبار

باحضور فرماندار دیواندره:

هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان دیواندره با دستور کار اقامه نماز برگزار شد

هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان دیواندره با دستور کار اقامه نماز برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان دیواندره؛ هفتمین جلسه شورای اداری شهرستان دیواندره با حضور مهندس توان فرماندار، عظیمی سرپرست ستاد اقامه نماز استان کردستان، امام جمعه، اعضای شورای تامین، اعضای شورای اداری و جمعی از روحانیون شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

 

فرماندار شهرستان دیواندره ضمن تاکید بر فعال بودن شورای اقامه نماز ادارات گفت: تشکیل شورای اقامه نماز در ادارات باعث پررنگ­ تر شدن برگزاری نماز جماعت در این اماکن می­شود، نماز از شاخص ­های اصلی نظام است و همه ما آن را به عنوان یک اصل قبول داریم پس باید در ادای سر وقت این فریضه الهی کوشا باشیم.

 

جعفر توان با بیان اینکه سعادت دنیا و آخرت در عمل به دستور قرآن کریم است، افزود: اولین وظیفه مسئولان، ترویج فرهنگ اقامه نماز است، نمازی که با تمام وجود اقامه شود مهمترین عامل جلوگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه است.

 

رئیس شورای اداری شهرستان دیواندره با بیان اینکه در 20 اداره مستقر نماز جماعت اقامه می شود، گفت: سایر ادارات هم با کمک ستاد اقامه نماز کردستان این مشکل حل خواهد شد.

 

فرماندار دیواندره در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های دهه مبارک فجر اشاره و افزود: در ایام دهه مبارک فجر چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی 110 پروژه و طرح با اعتبار 223 میلیاردو 794 میلیون ریال در بخش های مختلف عمرانی، آموزشی، خدماتی، ورشی و بهداشتی افتتاح و کلنگ زنی خواهد شد.

 

 وی بر برگزاری باشکوه تر برنامه های چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی تاکید اظهار داشت: بیش از 70  برنامه فرهنگی و ورزشی نیز در ایام دهه مبارک فجر در سطح شهرستان برگزار خواهد شد.

  

سرپرست ستاد اقامه نماز استان کردستان هم در این جلسه اظهار داشت: در نظام جمهوری اسلامی به برپایی نماز جماعت بویژه در ادارات توجه خوبی شده چرا که یکی از شاخص های مسئولان در نظام اسلامی برپایی نماز است و مدیران باید مشکلات و موانع سر راه برپایی نماز جماعت را رفع کرده و همکاری لازم را در این حوزه داشته باشند.

 

اکبر عظیمی با اشاره به اینکه در قرآن 900 بار از کلمات مرتبط با نماز نام برده شده است، افزود: همه موظفیم در اقامه نماز جماعت اول وقت که ما را از فحشا و منکرات دور می کند، تلاش کنیم.

 

وی بر ترویج فرهنگ نماز در بین اقشار مختلف جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان تاکید کرد و افزود: دعوت به نماز نباید به صورت اجبار صورت گیرد، بلکه روش های مختلف از جمله برگزاری مسابقات حفظ آیات و مفاهیم قرآنی، برگزاری مسابقات نقاشی و کتابخوانی با موضوع نماز و الگوسازی می تواند موجب تشویق اقشار مختلف جامعه جامعه به ویژه کودکان و نوجوانان به سمت نماز شود. 

 

عظیمی به مشکلات نبود نمازخانه در برخی ادارات استان کردستان اشاره و یادآور شد: همه ادارات می توانند با استفاده از امکانات موجو بدون صرف هزینه زیاد مکانی را به عنوان نمازخانه تجهیز و اقامه نماز به صورت جماعت برگزار شود.

 

سرپرست ستاد اقامه نماز استان کردستان در ادامه بیان کرد: در جلساتی که با مسئولان استانی بویژه استاندار محترم و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی برگزار شده، توجه ویژه ای به بحث نماز در ادارات داشته و بر برگزاری نمازجماعت در ادارات تاکید داشتند.

 

 وی در پایان ابراز داشت: نمازی که با خلوص و ایمان باشد از بسیاری آسیب های اجتماعی و اداری پیشگیری می کند لذا باید با استفاده از همه امکانات و ظرفیتها در جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز تلاش کنید.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

 

بازدید [ 323 ]
برچسب ها