اخبار

فرماندار دیواندره خبر داد:

هزارکانیان مرکز بخش سارال به شهر ارتقا یافت

توان فرماندار دیواندره در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری این شهرستان گفت: با توجه به پیگیری‌های انجام شده روستای هزارکانیان مرکز بخش سارال از توابع شهرستان دیواندره به شهر ارتقا یافت.
هزارکانیان مرکز بخش سارال به شهر ارتقا یافت

جعفر توان اظهار داشت: با مصوبه هيات وزيران و ابلاغیه مورخ 26 اسفند 97 ، روستای هزارکانیان به شهر ارتقا و به زودی شهرداری در مرکز بخش سارال استقرار می یابد.


مهندس توان تصریح کرد: در تعاريف و ضوابط تقسيمات کشوري، مراکز بخش ها با هر تعداد جمعيت قابليت ارتقا به شهر را دارند که این رویکرد دولت تدبیر و امید با پیگیری استاندار کردستان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان در هيات وزيران به تصويب رسيد
.


وی ارتقای مرکز بخش سارال به شهر را یکی از مطالبات مردم دانست و افزود: اجرای این مصوبه ارتقای کیفی و بهبود خدمات و توسعه پایدار مراکز بخش را به دنبال دارد.


گفتنی است در نامه دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور به استاندار کردستان آمده است؛ «در اجرای ماده ۱ قانون اصلاح موادی از قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مورخ 17/12/1389 و با عنایت به نامه معاونت محترم حقوقی ریاست جمهوری، با پیشنهاد آن استانداری مبنی بر تبدیل روستای هزارکانیان مرکز بخش سارال شهرستان دیواندره به عنوان شهر موافقت می شود.».

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 374 ]
برچسب ها