اخبار

فرماندار شهرستان دیواندره:

نواها و آواهای محلی بخشی از شناسنامه فرهنگی و هنری هر منطقه است

توان فرماندار دیواندره در جلسه ستاد شهرستانی جشنواره آواهای محلی زرینه گفت: نواها و آواهای محلی بخشی از شناسنامه فرهنگی و هنری هر منطقه است
نواها و آواهای محلی بخشی از شناسنامه فرهنگی و هنری هر منطقه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ اولین جلسه ستاد شهرستانی سومین جشنواره آواهای محلی زرینه با حضور مهندس توان فرماندار دیواندره و دیگر اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

 

فرماندار و رئیس محترم ستاد شهرستانی جشنواره آواهای محلی زرینه اظهار داشت: نواها و آواهای محلی بخشی از شناسنامه فرهنگی و هنری هر منطقه ای است و در این راستا شهرستان دیواندره به عنوان شهرستان موفق علاقمهندان و هنرمندان زیادی را در این دیار پذیرا شده است.

 

مهندس توان هنر را موجب ترقی و ایجاد شور و نشاط در جامعه دانست و اظهار داشت: از ابتدای سال جاری برنامه های فرهنگی را در راستای شور و نشاط اجتماعی و رعایت الزامات و چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی با جدیت در شهرستان شروع کرده ایم.

 

وی بر حمایت از برگزاری این جشنواره تاکید و تصریح کرد: از برگزاری این جشنواره در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی و سیاست های دولت تدبیر و امید همچنین رعایت ارزش های دینی و فرهنگی و مصالح ملی با هدف شناساندن آواها و نواهای محلی و آشنایی با فرهنگ، آداب و روسوم منطقه برگزار خواهد شد.

 

فرماندار دیواندره در ادامه خاطرنشان کرد: از تمامی ظرفیت ها و امکانات شهرستان برای برگزاری باشکوه این جشنواره استفاده خواهیم کرد.

 

برابر دستورالعمل ارسالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، زمان برگزاری سومین جشنواره آواهای محلی زرینه در دومین دومین دهه موسیقی کردی در روز دوشنبه 28 مرداد ماه 98 می باشد.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 276 ]
برچسب ها