اخبار

در هفته دولت:

مراسم گرامیداشت هفته دولت و تکریم بازنشستگان و تجلیل از کارمندان نمونه شهرستان دیواندره برگزار شد

جلسه شورای اداری و گرامیداشت هفته دولت با حضور دکتر نصرالهی زاده رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، فرماندار دیواندره و مسئولان ادارات شهرستان عصر دیروز در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد
مراسم گرامیداشت هفته دولت و تکریم بازنشستگان و تجلیل از کارمندان نمونه شهرستان دیواندره برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان دیواندره؛ مهندس توان فرماندار دیواندره در مراسم گرامیداشت هفته دولت با تبریک این ایام و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والا مقام رجایی و باهنر، گفت: با توجه جدی دولت به موضوع روستاها خوشبختانه تحول خوبی در روستاهای شهرستان حاصل شده است که با برنامه ریزی های صورت گرفته، این تغییرات گسترده تر خواهد شد.

جعفر توان با بیان اینکه پروژه های قابل قبولی در شهرستان بویژه در روستاها افتتاح و بخشی از آن در دست افتتاح است، افرود: پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت سال جاری 74 پروژه با اعتباری بالغ بر 275 میلیارد ریال بوده است.

مهندس توان به اقدامات شهرستان در بخش های مختلف اشاره و اظهار داشت: با توجه به اینکه شهرستان دیواندره قطب دامپروری استان محسوب می شود، امسال در راستای ایجاد اشتغال و توسعه دامپروری در روستاها همچنین تعادل دام و چرا، از ورود دامهای غیرمجاز بهه منطقه سارال جلوگیری شد.

رئیس شورای اداری شهرستان دیواندره با اشاره به اراضی و تولیدات کشاورزی شهرستان، ابراز داشت: از 160 هزار هکتار اراضی کشاورزی شهرستان 452 هزار هکتار دیم و 8 هزار هکتار آن آبی است که با حمایت استاندار محترم و ریاست محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی در تخصیص آب به شهرستان مجتمع تازه آباد هیجان نیز به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

وی از آبگیری سد سیازاخ تا یکصد میلیون لیتر خبر داد و بیان کرد: در راستای تصمیمات جلسه استانی در بحث ساختمان سد سیازاخ و جاده دسترسی و جانمایی روستاهای شیخ حیدر و گله سور برابر برنامه زمانبندی آبن ماه سال جاری به اتمام خواهد رسید و آبگیری سد سسازاخ از 6 میلیون متر مکعب به یکصد میلیون متر مکعب خواهد رسید.

نماینده عالی دولت در شهرستان دیواندره به هدف گذاری 4 پروژه مهم شهرستان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: استخر شنای دیواندره بعدا ز رفع نواقصات در دوشنبه هفته آینده به بهره برداری خواهد رسید و پروژه کانون شهید رشیدیان نیز اول مهرماه به اتمام می رسد.

مهندس توان اضافه کرد: هنرستان فنی و حرفه ای دخترانه پیشرفت فیزیکی خوبی دارد که اگر تلاش بیشتری در اجرای کار شود انتظار می رود تا پایان سال 98 به اتمام برسد.

وی یکی دیگر از پروژه های هدف گذاری شده را تصفیه خانه آب شرب عنوان کرد و افزود: خط انتقال تصفیه خانه آب از ایستگاه تا محل این پروژه به طول 1260 متر در حال لوله گذاری است که تا پایان آبان ماه به اتمام می رسد.

 فرماندار دیواندره کریدور شمال غرب جنوب غرب را یکی از مهم ترین پروژه های بخش راه سازی شهرستان دانست و بیان کرد: پیمانکار پل روستای نساره شروع به کار کرده ولی پروژه بزرگراه شمال غرب- جنوب غرب محدوده شهرستان از سمت سنندج به کندی درحال اجرا است، اگر 5/1 کیلومتر از زاغه سفلی به بهره برداری برسد از اصحاب تا روستای کوله نیز به این پروژه اضافه خواهد شد.

مهندس توان اظهار داشت: در بحث مدرسه سازی 27 واحد آموزشی با 63 کلاس درس در حال احداث داریم که سه مدرسه از این تعداد در هفته دولت افتتاح خواهد شد. در بحث گاز رسانی نیز 123 روتای شهرستان گازدار شده و 21 روستای دیگر که سال گذشته گلنگ زنی شد دو روستا به اتمام رسیده و مابقی پیشرفت فیزیکی از 40 تا 80 درصد دارند که تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید. شاخص راه روستایی شهرستان را 61 درصد است و امروز نیز به مناسبت هفته دولت آسفالت 8 کیلومتر راه روستایی افتتاح و تا پایان ماه جاری 15 کیلومتر راه روستایی آسفالت خواهد شد.

وی متخصص ارتوپد و چشم پزشک را نیاز شهرستان عنوان کرد و گفت: در بیمارستان دیواندره در حال حاضر 17 متخصص در حال فعالیت هستند، با توجه به وضعیت توپوگرافی و نقاط حادثه خیز در محدوده شهرستان، متخصص ارتوپد یکی از نیازهای اصلی است. در بحث زیرساخت های مخابراتی علی رغم تلاش مدیرکل زیر ساخت و راه اندازی سه دکل در روستاهای شالیشل، وزیر و گل قلعه ولی وضعیت چندان خوبی ندارد، انتظار می رود شش دکل دیگر که فنداسیون آن آماده شده مابقی مراحل نیز با سرعت بیشتر اجرا شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان ابراز داشت: در حال حاضر 25 تشکل و  سازمان مردم نهاد در شهرستان مجوز دارند که 18 تا از این انجمن ها با موضع اجتماعی، زیست محیطی و امور خیریه فعال هستند.

جعفر توان با اشاره به ظرفیت های شهرستان در بحث گردشگری، افزود: اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فاقد ساختمان، خودرو و نیروی انسانی لازم است، با توجه به ظرفیت و پتانسیل بالای شهرستان در این حوزه نیاز به اقدامات عملی و توجه ویژه دارد.

رئیس شورای اداری شهرستان به پرداخت 37 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در شهرستان اشاره و تصریح کرد: در سال 97 توانستیم 37 میلیارد تومان اعتبارات اشتغال را جذب کنیم که از این میزان 30 میلیارد تومان اشتغال پایدار روستایی و 7 میلیارد تومان اشتغال فراکیر بوده که کمترین انحراف در اجرای طرح ها داشته ایم. مجتمع سپهر تابناک غرب، طرح تولید و تکثیر گل رز، طرح آب معدنی و بسیاری از واحدهای دیگر که با کمترین انحراف در حال فعالیت هستند.

وی ابراز داشت: با توجه به اینکه شهرستان دیواندره قطب تولید گندم استان است، سال گذشته 147 هزار تن گندم تولیدی داشتیم ولی آخرین آمار تا امروز در حدود 74 هزار تن جمع آوری شده که بخش کرفتو بیشترین میزان خسارت در مزارع گندم داشته است.

مهندس توان ادامه داد: پروژه درمانگاه تامین اجتماعی پیشرفت کاری خوبی دارد و انتظار می رود قبل از برنامه زمانبندی به اتمام برسد.

در پایان این جلسه از کارمندان نمونه ادارات و کارکنان بازنشسته فرمانداری تجلیل شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 198 ]
برچسب ها