اخبار

باحضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان:

مراسم تقدیر از شوراهای دیواندره در شهر جدید هزارکانیان برگزار شد

به گراش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ مراسم تقدیر از شوراهای فعال شهرستان دیواندره باحضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعس استاندار کردستان در شهر جدید هزارکانیان برگزار شد.
مراسم تقدیر از شوراهای دیواندره در شهر جدید هزارکانیان برگزار شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان با اشاره به اینکه یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی حق انتخاب بود که ما بهرمند شدیم، اظهار کرد: درخواست های نمایندگان شوراهای اسلامی با حضور مدیران کل دستگاه های مربوطه بررسی و دغدغه های این عزیزان پیگیری خواهد شد.

حسین خوش اقبال تصریح کرد: در نظام طاغوت حق انتخاب آزادانه را نداشتیم، به برکت نهضت امام راحل(ره)، شوراهای اسلامی شهر و روستا، بخش، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و حتی رهبری هم توسط خود مردم و با رأی انتخاب می شوند.

خوش اقبال ادامه داد: مدیران دستگاه های اجرایی باید نسبت به شوراها نظر مساعد داشته باشند و بر اساس قانون به درخواستهای آنان توجه کنند. به فرموده امام راحل(ره) "میزان رأی ملت است"، اگر رأی مردم در هر مجلسی که باشد باید به آن احترام گذاشت.

وی گفت: همه باهم به سمت و سوی انتخاب اصلح برای توسعه استان و شهرستان کمک کنیم. شوراهای اسلامی جایگاه قانونی دارند. شوراها به عنوان نمایندگان مردم دنبال مطالبات مردم باشند. قدر رأی و مشارکت خود را بدانیم و نسبت به تعیین سرنوشت خود حساس باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بیان کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که به برکت انقلاب اسلامی افتخار می کنیم امن ترین کشور منطقه هستیم. بعد از 40 سال هنوز هم با روحیه بسیجی و انقلابی برای حل مشکلات مردم تلاش می کنیم و دولت آقای روحانی مصمم است تا مسائل و مشکلات مردم را حل کند که بخش عمده ای از این مشکلات ریشه در خارج کشور دارد و بخشی دیگر نیز به خود ما بر می گردد.

وی ابراز کرد: با لطف خدا و همراهی مردم در 8 سال دفاع مقدس و در بحران های مختلف پیروز شدیم. دشمن امروز در برابر مسائل اقتصادی کشور تمام قد ایستاده است، باید در این شرایط با ایجاد هم گرایی دشمن را وادار به شکست کنیم.

وی در پایان گفت: امیدوارم طوری حرکت کنیم که خادمین خوبی برای ملتی باشیم که شایسته بهترین خدمت هستند. کلیه مطالبات مردم را پیگیری و دنبال خواهیم کرد.

خدمات انجام شده وظیفه مسئولان است

فرماندار دیواندره نیز در این مراسم اظهار کرد: هر خدمتی که انجام شده جزو وظایف ذاتی مسئولین نظام و دولت بوده است. تلاش کردیم با کمک استاندار محترم کردستان و معاون محترم سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اقدامات خوبی را در بخش سارال انجام دادیم.

جعفر توان ادامه داد: 55 میلیارد تومان تسهیلات از محل اشتغال پایدار روستایی، اشتغال فراگیر و بهبود فضای کسب و کار در شهرستان پرداخت شده است. در راستای رونق تولید، با رفع مشکلات کارخانه قند دیواندره، این واحد تولیدی مجدداً راه اندازی و در حال تولید است. روستاهای طیطاق، قلعه ولیانه، گیزمل و درویشان در سال جاری آسفالت خواهد شد.

وی اضافه کرد: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بحث مراتع شهرستان را به صورت جدی پیگیری کند. سیستم قضایی آمادگی رسیدگی و برخورد فوری به پرونده های تخریب مراتع را دارد. از ورود دام های مهاجر به مراتع شهرستان جلوگیری خواهد شد. مراتع بکر شهرستان باید در خدمت اشتغال جوانان منطقه قرار گیرد.

توان گفت: افرادی که مهاجرت معکوس به روستاها را داشته اند نیاز به اشتغال و حمایت دارند. پیگیر رفع مشکل زیرساخت های مخابراتی بخش سارال هستیم. مردم در بحث مشکلات شهرستان بویژه برخورد با گران فروشی با مسئولین مربوطه همکاری داشته باشند. یکی از مشکلات اصلی شهرستان سد سیازاخ است که خوشبختانه اعتبار ساختمان سد در سفر دوم ریاست محترم جمهور به کردستان پایدار خواهد شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 363 ]
برچسب ها