اخبار

آزادگان مظهر عزت، ایستادگی، مقاومت و ایثار هستند

فرماندار دیواندره در مراسم گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز گفت: آزادگان با تحمل رنج اسارت مظهر عزت، ایستادگی، مقاومت در دوران دفاع مقدس هستند

فرماندار دیواندره در مراسم گرامیداشت سالروز ورود آزادگان سرافراز گفت: آزادگان با تحمل رنج اسارت مظهر عزت، ایستادگی، مقاومت در دوران دفاع مقدس هستند

جعفر توان ضمن گرامیداشت سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی گفت: ۲۶ مرداد سالروز رهایی آزادگان عزیز دفاع مقدس از رنج و سکنجه رژیم بعث است که آزادگی را باتمام وجود به اثبات رساندند.

مهندس توان اظهار داشت: ایثارگران و جانبازان در هر جا که حضور داشته باشند روح و جان تازه ای به کالبد جامعه می بخشند و الگو و سرمشق مردم هستند.

وی تصریح کرد: امروز وظیفه ما این است که در مقابل رفتارهای منافق گونه که آمریکا انجام می دهد هوشیار باشیم و در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری و سیاستهای رئیس جمهوری محترم گام بردایم.

فرماندار دیواندره ادامه داد: ثبت و ضبط خاطرات آزادگان و ایثارگران و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل های آینده دومین وظیفه ما است.

جعفر توان پاسداشت  ایثارگری های آزادگان را وظیفه همه ما دانست و افزود: همه ما موظف هستیم خدمتگزار این عزیزان باشیم.

مهندس توان بر حفظ ارزشهای انقلاب و دفاع مقدس تاکید کرد و افزود: اگر ما نتوانیم فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه جاری و ثاری کنیم و آن را به نسلهای آینده انتقال دهیم، راه به جایی نخواهیم برد لذا حفظ این ارزشها ضروری است تا نسل های آینده با این فرهنگ آشنا و ادامه دهنده راه شهدا باشد.

در ادامه سعید مرادیان آزاده سرافراز به بیان خاطرات خود در دوران اسارت پرداخت و در پایان نیز از آزادگان شهرستان تجلیل شد.

گفتنی است حاج آقا عبدالهیان مسئول عقیدتی سیاسی تیپ 28 شهید نصرت زاده سلیمانی مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان و کیومرث محمدی فرمانده تیپ ۱۲٨ شهید نصرت زاده و رحمانی آبیدر به عنوان نماینده در این مراسم حضور داشتند.

درپایان این مراسم شرکت کنندگان با حضور در مزار شهدا ضمن قرائت فاتحه گلزار شهدا را گلباران و عطرافشانی کردند و از تابلوی تصاویر شهدای پیشمرگ مسلمان شهرستان نیز رونمایی شد.

شایان ذکر است شهرستان دیواندره 43 آزاده سرافراز دوران دفاع مقدس دارد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

مراسم سالروز ورود آزادگان

بازدید [ 776 ]
برچسب ها