اخبار

لزوم نیاز سنجی آموزشهای فنی و حرفه ای بر اساس تقاضای شهرستان

فرماندار دیواندره در دیدار ارکنان فنی و حرفه ای شهرستان گفت: نهادینه کردن آموزش های فنی و حرفه ای در روستاها و ایجاد تنوع در حرفه های آموزشی باعث ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است

فرماندار دیواندره در دیدار ارکنان فنی و حرفه ای شهرستان گفت: نهادینه کردن آموزش های فنی و حرفه ای در روستاها و ایجاد تنوع در حرفه های آموزشی باعث ایجاد اشتغال و رفع بیکاری است

جعفر توان ضمن تبریک هفته بزرگداشت ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی گفت: با عنایت به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، سازمان آموزش فنی و حرفه ای می تواند در تحقق شعار سال اثرگذار باشد.

مهندس توان اظهار داشت: با توجه به رشد جمعیت جوانان و نیاز جامعه به افراد متخصص باید آموزش های مهارتی توسعه یابد و این آموزش ها توسط دستگاه های اجرایی شهرستان ساماندهی گردد.

وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی شهرستان از ارائه دوره های آموزشی موازی خودداری کنند و آموزش های مهارتی باید متناسب با نیاز شهرستان و پتانسیل های منطقه صورت گیرد.

فرماندار شهرستان دیواندره بیان کرد: آموزش های فنی و حرفه ای باید خروجی مناسبی برای جوانان جهت حرفه آموزی و ایجاد شغل های خرد  داشته باشد.

جعفر توان ادامه داد: جوانان باید در کنار آموزش های تئوری آموزش های مهارتی فنی و حرفه ای را نیز بگذرانند زیرا آموزش های نظری بدونه مهارت کارایی لازم را ندارند.

فرماندار شهرستان دیواندره گفت: توسعه بدون یادگیری و مهارت آموزی معنا پیدا نمی کند و همه باید در راستای نهادینه کردن حرفه آموزی و مهارت آموزی برای جوانان تلاش کنند تا شاهد حذف بیکاری در جامعه باشیم.

در ابتدای این دیدار اشرف رسولی سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان دیواندره گزارشی از عملکرد آموزشی مرکز در سال 1395 و سه ماهه اول سال 1396 ارائه نمود.

سرپرست و کارکنان  مرکز فنی و حرفه ای دیواندره به مناسبت هفته بزرگداشت ترویج آموزش های فنی و حرفه ای و کارآفرینی با فرماندار شهرستان دیدار نمودند.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

فنی و حرفه ای

بازدید [ 70 ]
برچسب ها