اخبار

در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دیواندره:

فرماندار دیواندره خواستار تسریع در اجرای پروژه های عمرانی شهرستان شد

فرماندار دیواندره در اولین جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان گفت: دستگاه‎های اجرایی برای سرعت بخشیدن به اجرای پروژه‎های عمرانی نیمه تمام شهرستان تلاش بیشتری داشته باشند.
فرماندار دیواندره خواستار تسریع در اجرای پروژه های عمرانی شهرستان شد

به گزارش پايگاه اطلاع رساني فرمانداری شهرستان دیواندره؛ جعفر توان به برخی اولویت های شهرستان اشاره و تاکید کرد: برای تکمیل پروژه های نیمه تمام که نیاز اصلی شهرستان و در اولویت قرار دارد، اعتبار مورد نیاز تخصیص داده خواهد شد.

مهندس توان اضافه کرد:  تکمیل پروژه های تصفیه خانه آب شرب، کانون شهید رشیدیان، هنرستان فنی و حرفه ای دخترانه، استخر سرپوشیده از اهم اولویت های شهرستان در سال جاری هستند که در تخصیص اعتبارات برای تکمیل این پروژه ها توجه ویژه ای خواهد شد.

وی اظهار داشت: با پیگیری هایی که انجام شده است و بر اساس اعلام مدیریت شرکت آب و فاضلاب شهری استان، اعتبار پروژه تصفیه خانه آب دیواندره تامین شده و این پروژه تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

فرماندار دیواندره درخصوص پروژه استخر سرپوشیده عنوان کرد: برای تکمیل پروژه استخر سرپوشیده دیواندره با حمایت های استاندار محترم و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان پیمانکاری که اهلیت فنی و مالی آن را داشته باشد تعیین شده و در حال تکمیل این پروژه است. بر اساس برنامه زمانبندی اداره کل ورزش و جوانان استان ، این پروژه در دهه مبارک فجر به بهره برداری خواهد رسید.

جعفر توان به آسفالت راه روستایی اشاره کرد و افزود: در سال گذشته 33 کیلومتر راه روستایی در شهرستان آسفالت شد و در سال جاری نیز با برنامه ریزی هایی که با معاونت ساخت و توسعه راههای استان صورت گرفته 15 کیلومتر دیگر آسفالت و به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه شهرستان از لحاظ مجتمع های آبرسانی دارای مشکل است، گفت: با بهره برداری از فاز اول مجتمع اوباتو 42 روستای شهرستان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند شدند و برای تکمیل فاز دوم این طرح یکصد میلیارد ریال اعتبار لازم است.

مهندس توان ادامه داد: در حال حاضر برای تکمیل فاز دوم مجتمع اوباتو پیمانکار مشخص گردیده و 50 میلیارد ریال اعتبار تخصیصی نیز دارد.

وی در ادامه خواستار رفع مشکلات حوزه سد سیازاخ شد و بیان کرد: تکمیل پروژه های سد سیازاخ از جمله آبگیری سد، بند انحرافی دالان، اجرای شبکه آبیاری ساحل چپ، رفع مشکل تخصیص آب برای طرح های اشتغالزایی و جانمایی روستاهای شیخ حیدر و گله سور، باید توسط شرکت آب منطقه ای تعیین تکلیف شود.

توان در پایان پیرامون موضوع اشتغال نیز تصریح کرد: تاکنون در حوزه اشتغال گام های مؤثری برداشته شده که با همکاری دستگاه های مربوطه توانسته ایم اعتبارات اشتغال زایی بالاخص تسهیلات اشتغال پایدار روستایی نزدیک به دو برابر سهم شهرستان را جذب و به طرح های مصوب پرداخت نماییم.

لازم به ذکر است اعتبارت سا 97 شهرستان دیواندره از محل استانی، ملی و ملی استانی درحدود هشتصد میلیارد ریال است و در تخصیص این اعتبارت پروژه های نیمه تمام و طرح هایی که نیاز شهرستان است در اولویت قرار دارد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 585 ]
برچسب ها