اخبار

عملکرد دهیاران در روند توسعه روستاها تاثیرگذار است

توان فرماندار دیواندره در جمع دهیاران بخش مرکزی گفت: نظارت دهیاران بر مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، خدماتی و عمرانی نقش مهمی در توسعه روستاها دارد.
عملکرد دهیاران در روند توسعه روستاها تاثیرگذار است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان دیواندره؛ جعفر توان دهیاران را رابط اصلی بین مردم و مسئولین و بالعکس برشمرد و گفت: دهیاران باید بر تمامی مسائل روستا بویژه در بحث آسیب های اجتماعی نظارت داشته باشند.

 

مهندس توان به بیان اهمیت ستاد مدیریت بحران در روستاها پرداخت و اظهار داشت: در بحث مدیریت بحران، برنامه ریزی منسجم داشته باشید و خطرات حوادث غیرمترقبه را به مردم سطح روستا اطلاع دهید.

 

وی بر ارسال به موقع گزارش حوادث به بخشداری تاکید کرد و افزود: دهیار باید روحیه مطالبه گری داشته باشد و مطالبات مردم روستا از ادارات را با رعایت سلسله مراتب از طریق بخشدارای پیگیر کند.

 

فرماندار شهرستان دیواندره ابراز کرد: بزرگترین سرمایه، اعتماد مردم است، دهیاران باید بتوانند اعتماد مردم را جلب و خود معتمد مردم بوده و از مشارکت آنان برای استفاده بیشتر از ظرفیت ها و فرصت ها استفاده کنند.

 

مهندس توان خاطرنشان کرد: پاک بودن از هر بعد، انتظار ما از دهیاران است و از دهیاری که سالم، صادق و تلاشگر باشد حمایت می کنیم.

 

جعفر توان بر برنامه ریزی دهیاران برای اجرای پروژه های عمرانی در روستاها تاکید کرد و افزود: اعتبارات دهیاری محدود است ولی با این اعتبارات نیز می توان کارهای قابل توجهی انجام داد، دهیاران بخش مرکزی با برنامه ریزی و تلاش بیشتر از این اعتبارات به درستی استفاده کنند.

 

وی در ادامه حمایت از مهاجرت معکوس به روستاها را مورد تاکید قرار داد و حمایت از این افراد در بحث مسکن و اشتغال پایدار روستایی خبر داد.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 324 ]
برچسب ها