اخبار

فرماندار دیواندره:

طلاق و اعتیاد از مهم ترین آسیب های اجتماعی است.

طلاق و اعتیاد از مهم ترین آسیب های اجتماعی است.

مهندس توان فرماندار دیواندره در جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی و کمیسیون امنیت اجتماعی و اخلاقی شهرستان گفت: طلاق و اعتیاد از مهم ترین آسیب های اجتماعی بوده و در دین مبین اسلام طلاق امری ناپسند و امری مبغوض است.

جعفر توان یکی از اثرات و عواقب طلاق را اعتیاد برشمرد و اظهار داشت: طلاق باعث پاشیدگی محیط خانواده و اجتماع خواهد شد و بیشترین آسیب آن را زنان و فرزندان متحمل می شوند.

 

در ادامه این جلسه مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان تصریح کرد: اعتیاد، طلاق، حاشیه نشینی، بیکاری و مفاسد اخلاقی و اجتماعی، 5 عامل اصلی در ایجاد آسیب های اجتماعی هستند.

فرانک قدسی اظهار داشت: دغدغه مقام معظم رهبری و خواسته اصلی ایشان مبنی بر مسائل فرهنگی و اجتماعی، احصاء آسیب های اجتماعی و اقدام در جهت کاستن از اثرات آن است.

دکتر قدسی با تاکید بر اینکه همه دستگاه ها مصمم هستند تا این آسیب های اجتماعی را کاهش دهند، گفت: دولت در راستای فرامین معظم له برنامه های خاصی تدارک دیده است و در راستای شناسایی و درمان آسیب‌های اجتماعی اقدامات خوبی انجام داده است.

وی افزود: با تنوع و تغییری که در سطح جامعه شکل گرفته، آسیب ها هم تغییر پیدا کرده اند، طلاق و اعتیاد بحثی است که در هم تنیده است و مسائل فردی، اجتماعی و خانوادگی را در بر می گیرد.

مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان ادامه داد: باید از همه ظرفیت ها و پتانسیل های استان برای کاهش طلاق و اعتیاد استفاده شود. فردی که به اعتیاد دچار می شود، چرا که اولین تبعات این آسیب ها به خانواده بر می گردد.

دکتر قدسی ابراز داشت: پیشگیری در برنامه ها را باید قبل از درمان داشته باشیم و بسیجی وار در آموزش و آماده سازی خانواده ها و کسب مهارت های اجتماعی تلاش کنیم و در بحث کاهش آسب های اجتماعی نباید ظرفیت سازمانهای مردم نهاد نادیده گرفته شود.

جلسه کارگروه اجتماعی و فرهنگی و کمیسیون امنیت اخلاقی دیواندره باحضور فرماندار شهرستان و مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 267 ]
برچسب ها