پنج شنبه 23 مرداد سال 1399

اخبار

فرماندار شهرستان دیواندره:

طرح های مشاغل خانگی براساس ظرفیتهای شهرستان و منطقه تعریف شود

فرماندار دیواندره در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی کردستان گفت: طرح های مشاغل خانگی و دوره های مهارت آموزی بر اساس ظرفیتها و استعدادهای شهرستان و منطقه تعریف شود.
طرح های مشاغل خانگی براساس ظرفیتهای شهرستان و منطقه تعریف شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان دیواندره؛ جعفر توان مهم ترین رسالت جهاد دانشگاهی را مهارت آموزی عنوان کرد و گفت: مهارت آموزی و فراهم نمودن زمینه اشتغال مهم ترین وظیفه و رسالت جهاد دانشگاهی است.

مهندس توان اظهار داشت: شهرستان دیواندره در همه زمینه ها دارای ظرفیت و پتانسیل بالایی است که این مهم نیازمند مدیریت صحیح و هدایت نیروی انسانی جویای کار توسط مراکز دانشگاهی و مهارت آموزی به سمت اشتغال است.

وی گسترش نفوذ جهاد دانشگاهی شهرستان را نیازمند توجه بیشتر دانست و افزود: صنایع فرش، تولید محصولات لبنی و تولید عسل بزرگترین فرصت برای ایجاد اشتغال در شهرستان محسوب می شود.

فرماندار دیواندره بر ضرورت توجه به مشاغل خرد اشاره و تصریح کرد: طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی می تواند زمینه ساز ایجاد اشتغال بویژه در مناطق روستایی باشد.

جعفر توان به بیان مشکلات پیش روی مشاغل خانگی پرداخت و ابراز داشت: فروش تضمینی محصولات تولیدی مهم ترین دغدغه طرح های مشاغل خانگی و خرد است و عدم بازاریابی و فروش آن سبب نا امیدی در بین متقاضیان خواهد شد.

مهندس توان بر آموزش صحیح، مهارت آموزی و پشتیبانی فروش محصولات و فعال نمودن کمیته پایش و نظارت بر تسهیلات مشاغل خانگی تاکید کرد.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: خوشبختانه هماهنگی و هم افزایی بین بخشی در دستگاه های اجرایی شهرستان برای اجرایی شدن طرح های اشتغالزایی وجود دارد و برای اجرای شدن این طرح نیز تلاش خواهیم نمود.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 576 ]
برچسب ها