شنبه 25 مرداد سال 1399

اخبار

فرماندار شهرستان دیواندره تاکید کرد:

ضرورت فعال‌سازی کمیته‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز

ضرورت فعال‌سازی کمیته‌های مبارزه با قاچاق کالا و ارز

مهندس توان فرماندار دیواندره در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان گفت: فعال سازی کمیته های مبارزه با قاچاق کالا و ارز از اقدامات مهمی است که در حوزه شهرستان باید صورت گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان دیواندره؛ جعفر توان تصریح کرد: قاچاق باعث  می شود نقش در آمدهای گمرکی و مالیاتی لطمه ببیند و در نتیجه جامعه نمی تواند به شاخصه های توسعه ای مورد انتظار برسد.

مهندس توان اظهار داشت: قاچاق کالا با برنامه های شعار سال که توسط مقام معظم رهبریمدظله العالی تبیین شده در تضاد است و باعث می شود از مباحث اقتصاد مقاومتی و سیاستهای ابلاغی از سوی ایشان فاصله بگیریم.

وی ابراز داشت: رواج قاچاق سبب می گردد تا جامعه از خلاقیت، توانمندی و استعدادهای خدادای غافل و ظرفیت های موجود نادیده گرفته شود.

رئیس کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان در ادامه افزود: قاچاق کالا و ارز فقط ورود جنس نیست بلکه تخلفات زیادی نیز صورت می گیرد که دور از آموزه های دینی ما در بحث کسب و کار و روزی حلال است.

فرماندار دیواندره بر جلوگیری از تخلفات صنفی و خارج از ضوابط تاکید کرد و گفت: افزایش میزان بیکاری، کاهش تولیدات داخلی و نابسامانی اقتصاد کشور از پیامدهای قاچاق کالا و ارز است.

جعفر توان ادامه داد: پدیده قاچاق یکی از عوامل بر هم زدن تعادل اقتصادی است که موجب کاهش تولیدات داخلی و افزایش میزان بیکاری می شود و تاثیر نامطلوبی بر رفاه جامعه می گذارد.

مهندس توان افزود: مبارزه با قاچاق مشارکت و همکاری جدی تمام ادارات و مردم را می طلبد چرا که امروز یکی از دغدغه های نظام و دولت ایجاد اشتغال برای جوانان است و همه باید در دستیابی به این اهداف تلاش نمائیم.

وی خواستار نظارات بیشتر اعضای کمیته های مشترک بر بازار شد و بیان نمود: باید بستری را فراهم نماییم که مبارزه با قاچاق در دستور کار روزانه قرار گیرد و در این راستا وظیفه داریم در بحث مبارزه با قاچاق کالا تمام تلاش خود را بکار ببندیم.

گفتنی است در پایان این جلسه هر یک از اعضای کمیسیون به ارائه گزارشی از اقدامات مربوطه خود در زمینه مبارزه با قاچاق پرداختند.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 632 ]
برچسب ها