اخبار

فرماندار شهرستان دیواندره:

شورای روستا باید روحیه مطالبه گرایانه داشته باشد

شورای روستا باید روحیه مطالبه گرایانه داشته باشد

فرماندار دیواندره در آیین تحلیف شورای اسلامی روستاهای شهرستان گفت: روحیه مطالبه گری و پیگیری مشکلات روستا مهمترین مولفه شورای موفق است.

جعفر توان ضمن تبریک آغاز بکار پنجمین دوره شوراهای اسلامی اظهار داشت: شورای اسلامی روستاها مسولیت مهمی به عهده گرفته اند و باید در همه مسائل روستا ورود پیدا کنند. بررسی مسائل و مشکلات شناخت معضلات و پتانسیل های روستا و تلاش برای ساماندهی آنان از وظایف اعضای شورا است.

وی بر تعامل و همفکری بین اعضای شورا تاکید کرد و افزود: اعضای شورا باید احساس مسولیت کنند روحیه و مشارکت را در روستاها افزایش دهند.

فرماندار دیواندره با اشاره به مشکل بیکاری در جامعه بیان داشت: روستاها بهترین ظرفیت و پتانسیل برای ایجاد اشتغال دارد و بستر توسعه در روستاها فراهم است.

جعفر توان از اختصاص 85 درصد اعتبارات شهرستان به روستاها خبر داد و خاطرنشان ساخت: امسال 40 کیلومتر راه روستایی در سه بخش آسفالت خواهد شد و اولویت دوم استفاده بهینه از منابع آب شهرستان برای مکانیزه کردن کشاورزی برای حداکثر بهره وری است.

توان ادامه داد: با لطف دست اندرکاران نظام و دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در شهرستان صورت گرفته است.

احداث و تکمیل ایستگاه های پمپاژ و بهره مندی 42 روستا از طریق آب شرب سالم و بهداشتی مجتمع آبرسانی اوباتو یکی از این اقدامات بوده است.

  در پایان ضمن تبرگزاری جلسه آموزشی و توجیهی، مراسم تحلیف شوراهای اسلامی نیز برگزار شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 815 ]
برچسب ها