یک شنبه 5 بهمن سال 1399

اخبار

فرماندار دیواندره در همایش روز ملی روستا:

شوراهای اسلامی بستر لازم برای فعالیتهای مختلف در روستاها را فراهم کنند

شوراهای اسلامی بستر لازم برای فعالیتهای مختلف در روستاها را فراهم کنند

فرماندار شهرستان دیواندره گفت: شوراهای اسلامی بستر لازم برای فعالیتهای عمرانی، فرهنگی و اجتماعی در روستاها را فراهم نمایند.

جعفر توان در همایش روز ملی روستا ضمن گرامیداشت این روز تصریح کرد: به پیشنهاد شورای فرهنگ عمومی کشور ۱۵مهر به عنوان روز ملی روستا و عشایر نامگذاری شده است و تعریف روستا یعنی همکاری، همدلی و حل مشکلات مردم در روستا می باشد.

مهندس توان بابیان اینکه توجه به عمران و توسعه روستاها از اولویت برنامه های شهرستان است، افزود: در سال جاری بیش از 85 درصد اعتبارات شهرستان برای توسعه و عمران روستاها اختصاص داده شده است.

وی اضافه کرد: پروژه های عمرانی از جمله بهسازی و آسفالت راه روستایی، طرح هادی، پل ارتباطی، دفع بهداشتی فاضلاب، ایستگاه های پمپاژ آب کشاورزی و پروژه های مکانیزاسیون کشاورزی شهرستان در اکثر روستاها درحال اجرا است و در مباحث دیگر هم با مشارکت مردم خود روستاها برنامه های عمرانیف اجتماعی و فرهنگی را اجرا خواهیم کرد.

فرماندار دیواندره ابراز داشت: انتظار داریم با توجه به اهمیت مسئولان دولت تدبیر و امید به توسعه روستاها، مردم از مهاجرت از روستا پرهیز کنند و به تولید و اشتغال در روستا اهمیت دهند.

جعفر توان به وضعیت کشاورزی شهرستان اشاره و اظهار داشت: با توجه به شرایط خشکسالی که حاکم است، شوراهای اسلامی و دهیاران به واسطه ارتباط با کشاورزان، باید در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مردم مبنی بر بیمه محصولات کشاورزی تلاش نمایند.

همایش روز ملی روستا باحضور مهندس توان فرماندار دیواندره، بخشداران مرکزی، کرفتو و سارال، رئیس سازمان جهادکشاورزی و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان و اقشار مختلف مردم روستاهای شهرستان در روستای گاوشله از توابع بخش مرکزی دیواندره برگزار شد.

گفتنی است در حاشیه این مراسم نمایشگاه توانمندیهای روستا از جمله: غذاهای محلی، فراورده های لبنی و صنایع دستیبرپا شده بود و در پایان همایش از روستاییان نمونه، صندوق های خرد برتر و فعالین نمایشگاه دستاوردهای روستا با اهدای لوح و هدایایی تقدیر شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 1798 ]
برچسب ها