پنج شنبه 23 مرداد سال 1399

اخبار

فرماندار دیواندره در جلسه کارگروه اشتغال:

شهرستان دیواندره ظرفیت تبدیل به قطب تولید ادوات کشاورزی را دارد

شهرستان دیواندره ظرفیت تبدیل به قطب تولید ادوات کشاورزی را دارد

فرماندار دیواندره در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان گفت: شهرستان دیواندره با وجود نیروی کار جوان متخصص و فعال، توانايی تبدیل شدن به قطب تولید ادوات کشاورزی را دارد.

جعفر توان تصریح کرد: مقدمات تبدیل شدن شهرستان به برند تولید ادوات کشاورزی انجام شده است و بدون تردید این امر مهم با تلاش و پشتکار تولیدکنندگان و حمایت مسئولین محقق خواهد شد.

مهندس توان اظهار داشت: اقتصاد بخش عمده مردم شهرستان وابسته به کشاورزی و دامپروری است به طوری که درآمد بخشی از جمعیت شهری نیز برپایه کشاورزی تامین می گردد.

وی به برخی از مشکلات بانک ها در پرداخت تسهیلات اشاره کرد و گفت: عدم هم خوانی منابع و مصارف بانکها، تک شعبه ای بودن بانک ها و عدم رقابت، تصمیم گیری پرداخت تسهیلات در خارج از شهرستان و نبود کارشناس ارزیاب در برخی از شعب از مهم ترین مشکلات بانک ها در بررسی طرح ها و پرداخت تسهیلات است.

رئیس کارگروه اشتغال شهرستان دیواندره اضافه کرد: برخی از مشکلات جذب تسهیلات اشتغالزایی نیز به متقاضیان بر میگردد که شامل چک برگشتی، عدم توانایی ارائه ضامن یا وثیقه مورد نیاز و اقساط معوق می باشد.

جعفر توان در ادامه با تاکید بر تسریع در بررسی پرونده طرح های اشتغالزایی، ابراز داشت: بروکراسی اداری و تشکیل پرونده طرح های اشتغالزایی در دستگاه های مربوطه با سرعت بیشتری صورت گیرد و انتظار می رود دبیرخانه کارگروه اشتغال در این زمینه فعالیت بیشتری داشته باشد.

مهندس توان خاطرنشان کرد: در بحث گیاهان دارویی دیواندره پتانسیل و ظرفیت فراوانی دارد که توجه به این بخش می تواند بخشی از مشکل اشتغال شهرستان را حل نماید.

وی به مجتمع های دامپروری شهرستان اشاره کرد و افزود: سه مجتمع دامپروری با کلیه امکانات زیرساختی آماده سرمایه گذاری است که توجه جدی با ارائه تسهیلات و حمایت‌های مالی می توان این مجتمع ها را ساماندهی داد.

جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری شهرستان ظهر امروز با حضور فرماندار دیواندره، مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری کردستان، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیران عامل بانک های کشاورزی و توسعه تعاون، معاون برنامه ریزی سازمان جهادکشاورزی، معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت، مسئول کارگروه اشتغال اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برگزار شد.

گفتنی است در این جلسه ضمن بررسی مشکلات و موانع پرداخت تسهیلات اشتغالزایی، پرونده تعدادی از طرح های اشتغالزایی نیز مورد بررسی قرار گرفت.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

 

 

بازدید [ 639 ]
برچسب ها