چهار شنبه 8 بهمن سال 1399

اخبار

ششمین جلسه شورای اداری شهرستان دیواندره برگزار شد

ششمین جلسه شورای اداری شهرستان دیواندره، با حضور فرماندار و مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
ششمین جلسه شورای اداری شهرستان دیواندره برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ ششمین جلسه شورای اداری شهرستان دیواندره با دستور کار زکات، با حضور فرماندار و مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.

فرماندار دیواندره با اشاره به اینکه زکات یک تکلیف الهی است، اظهار داشت: اگر زکات جدی گرفته و این فریضه درست و صحیح اجرا شود، فقر را در جامعه ریشه کن می‌کند.

جمال ارشدی تصریح کرد: شفاف سازی و ارائه گزارش عملکرد شورای زکات به تفکیک بخش و روستا از راه‌های اصولی جذب زکات است.

ارشدی با بیان اینکه زکات کمک به کنترل فقر و آسیب های اجتماعی است، افزود: اگر اهمیت موضوع زکات برای مردم تبیین شود، می توان کمک بیشتری به فقرا و نیازمندان کرد.

در ادامه، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان به طرح احداث مسکن روستایی ویژه مددجویان اشاره و اظهار داشت: در شهرستان دیواندره ۱۴۸ پرونده برای ساخت این نو واحدها در بنیاد مسکن تشکیل و قرارداد  ۱۰۲ پرونده منعقد شده و  ۶۶ واحد نیز درحال ساخت  و ۳۳ واحد نیز اماده بهره برداری است.

محمدرسول شیخی زاده  ابراز داشت: قشرهای ضعیف جامعه خوشحال از تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) به عنوان اولین نهاد انقلاب بودند و این نهاد با حمایت از نیازمندان اجازه از هم پاشیدن خانواده آنان را به دلیل فقر نداده است.

شیخی زاده با اشاره به اینکه  در هیچ جای دنیا کشوری پیدا نمی شود که قشر ضعیف و فقیر در آن نباشد، گفت: در این موقعیت سخت  و با همراهی نظام و دولت هیچ نیازمند وقعی در استان نیست تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) نباشد.

وی اضافه کرد: با توجه اینکه این نهاد در مسیر توانمند سازی افراد ضعیف حرکت می‌کند و برای هر خانواده تحت پوشش ۳۰ فصل کاری برای خدمت در نظر گرفته است هم اکنون حدود سه هزار نفر خانواده در دیواندره تحت پوشش هستند.

در پایان مراسم از عاملین زکات شهرستان تقدیر شدند؛ شهرستان دیواندره با جمعیت ۸۰ هزار نفری در ۸۵ کیلومتری شهر سنندج مرکز کردستان قرار دارد.

سپس، عملیات احداث ۱۸ واحد مسکن مددجویی با ۲ میلیارد و ۵۵۶ میلیون تومان با حضور مسوولان استانی و شهرستانی در دیواندره آغاز شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) کردستان در آیین کلنگ زنی 18 واحد مسکن محرومین، گفت: برای هر کدام از این واحدها  ۷۰ متر مربع زمین در نظر گرفته شده و مددجویان از تامین اعتبار  ۱۱۲ میلیون تومانی سهم ۳۰ میلیون تومانی دارند و ۳۰میلیون تومان از محل تسهیلات صندوق قرض الحسنه امداد و ۵۲ میلیون تومان نیز از سوی سازمان برنامه و بودجه استان تامی می‌شود.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 74 ]
برچسب ها