اخبار

سند آمایش استان کردستان به تفکیک شهرستانها در دست تدوین است

به گزارش پايگاه اطلاع رساني فرمانداری شهرستان دیواندره؛ بهرام نصراللهي زاده در جلسه كميته برنامه ريزي شهرستان ديواندره گفت: سند آمايش استان در دست تدوين است در اين سند محورهاي توسعه موضوعي و موضعي استان كردستان به تفكيك شهرستان ها به گونه ای تعريف خواهد شد كه با تغيير مسئولان محورهاي توسعه بصورت سليقه اي تغيير نكند.
سند آمایش استان کردستان به تفکیک شهرستانها در دست تدوین است

نصرالهی زاده با بیان اینکه باید منابع مالي را به گونه اي هزينه كنيم كه پروژه ها با اولويت بندي به اتمام برسند، افزود: 71 هزار پروژه ناتمام در كشور وجود دارد که براي اتمام اين پروژه ها به نرخ سال 94 در حدود 400 هزار ميليارد تومان اعتبار نياز است و در استان كردستان نيز بيش از 1200 پروژه ناتمام وجود دارد.

وي اظهار داشت: همه ما شرعاً و قانوناً در مقابل مردم مسئول هستيم و مسئولین دستگاه هاي اجرايي بايد بگونه اي عمل و برنامه ريزي کنند كه خدمات بيشتري به مردم ارائه شود و اگر همه انرژي و توانمان را بكار گيريم قطعاً مي توانيم روند توسعه را تسريع بخشيم.

رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان كردستان در ادامه تاکید کرد: توسعه و پيشرفت شهرستان ديواندره مانند هر نقطه ديگري ابتدا به همت و تلاش مديران محلي نياز دارد و در مراحل بعدي بايد مسئولان استاني و ملي را در اين مسير به ياري گرفت.

وی واگذاري پروژه هاي دولتي به بخش خصوصي را بعنوان يكي از ماموريت هاي مهم سازمان مديريت و برنامه ريزي برشمرد و خاطرنشان ساخت: در قانون بودجه سال 97 و در برنامه ششم توسعه كشور اين موضوع مورد تاكيد قرار گرفته است و اين پروژه ها با شرايط و تشويقات مناسب واگذار مي گردد.

بهرام نصرالهی زاده از روش های بسیاری برای واگذاری پروژه ها به بخش خصوصی خبر داد و تصریح کرد: بخش خصوصی می تواند هر كدام از اين روشها را که به مصلحت و به سود آنها باشد برگزيند.

وی عنوان کرد: در شهرستان دیواندره پروژه های قابل توجهی وجود دارد که امروز جمع بندی از آنها صورت گرفت و در کمیته برنامه ریزی شهرستان مشخص شد که انشاالله در کمیته برنامه ریزی استان هم مطرح و تصمیم گیری خواهد شد.

نصرالهی زاده به پروژه تصفیه خانه آب شرب دیواندره اشاره کرد و افزود: با تخصیص 130 میلیارد ریال اعتبار برای پروژه تصفیه خانه آب شرب دیواندره این قول را گرفته ایم امسال تا پایان سال این پروژه را تمام کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از تامین اعتبار پروژه استخر سرپوشیده خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این پروژه پیشرفت خوبی دارد و تا دهه فجر باید افتتاح و به بهره برداری برسد.

وی اذعان نمود: چند پروژه راه روستایی و پروژه اقتصادی در شهرستان است، مشکلاتی در تسهیلات داشتند که مصوب شد. پروژه پرورش ماهی 400 تنی پایاب سد سیازاخ نیز که فاز اول آن به ظرفیت 200تن آماده و باید کار تخصیص منابع آب آن انجام شود تا این پروژه شروع به کار کند.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 726 ]
برچسب ها