اخبار

ستاد راهبردی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، عشایر و روستاییان شهرستان دیواندره برگزار شد

جلسه ستاد راهبردی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، عشایر و روستاییان شهرستان دیواندره با حضور فرماندار، امام جمعه، روسای ادارات مرتبط و روسای شورای اسلامی بخش های تابعه در محل فرمانداری برگزار شد.
ستاد راهبردی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، عشایر و روستاییان شهرستان دیواندره برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ مهندس توان فرماندار دیواندره اظهار داشت: بیمه اجتماعی کشاورزان، عشایر و روستاییان با هدف برقراری عدالت اجتماعی، کاهش فاصله طبقاتی و همچنین رفع تبعیض بر اساس اصل ۲۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی فعالیت می کند.

جعفر توان با بیان اینکه نظام و دولت تاکید زیادی بر فراگیر شدن بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر دارند، تصریح کرد: فعالیت این صندوق در سه حوزه بازنشستگی، از کار افتادگی و مستمری پس از فوت است.

 وی اضافه کرد: افراد با ۶۵ سال سن و ۱۵سال سابقه واریزی بیمه، بازنشسته و از مستمری بازنشستگی استفاده خواهد کرد.

فرماندار دیواندره ابراز داشت: هر کشاورز، روستایی و عشایر بین 18 تا 50 سال سن می تواند عضو صندوق شود و دو برابر حق بیمه کشاورزان و روستاییان را دولت به عنوان یارانه به صندوق پرداخت می کند.

مهندس توان بر اطلاع رسانی و افزایش فرهنگ بیمه ای در شهرستان تاکید کرد و افزود: باید از تمامی ظرفیت های موجود در شهرستان برای اطلاع رسانی مردم از مزایای صندوق استفاده کنیم.

جعفر توان ادامه داد: روحانیون، جهاد کشاورزی، کمیته امدد، بهزیستی، دهیاران و شوراهای اسلامی می توانند در آشنایی مردم با این نوع بیمه تاثیرگذار باشند.

وی خاطرنشان کرد: همه روستائیان و کشاورزان با استفاده از این ظرفیتی که دولت و نظام فراهم کرده می توانند آینده خود را تامین کنند.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 195 ]
برچسب ها