اخبار

فرماندار شهرستان دیواندره:

سازمان های مردم نهاد بازوی توانای دولت هستند.

فرماندار دیواندره در نشست با سازمان های مردم نهاد شهرستان گفت: سازمان های مردم نهاد بازوی توانای دولت هستندکه با اتکا به توان جمعی می توانند بسیاری از مشکلات را حل می کنند.
سازمان های مردم نهاد بازوی توانای دولت هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ جعفر توان به آمار سازمان های مردم نهاد در دیواندره اشاره کرد و گفت: به در حال حاظر 16 سازمان مردم نهاد در شهرستان فعالیت دارند که 8 انجمن آن در دو سال گذشته تشکیل شده است.

وی بر جمایت از برنامه های سازمان های مردم نهاد تاکید کرد و افزود: شهرستان ظرفیت تشکیل انجمن های بیشتری را دارد و باید در این راستا تلاش بیشتری صورت گیرد.

 

در ادامه مدیرکل امور اجتماعی استانداری کردستان گفت: سازمان های مردم نهاد افراد درد آشنای مردم هستند.

فرانک قدسی به فعالیت انجمن های نردم نهاد در استان اشاره و اظهار داشت: در استان کردستان 507 تشکل مردم نهاد فعالیت دارند که مجوز 113 مورد آن توسط استانداری و گواهی فعالیت 108 مورد نیز از سوی فرمانداری های استان صادر شده و مجوز 286 مورد دیگر نیز در حال استعلام و انجام فرایند است.

وی با بیان اینکه زمینه فعالیت سازمان های مردم نهاد در استان فراهم است، افزود: هدف از تشکیل سازمان های مردم نهاد کمک به بهبود معیشت، توانمندسازی و اشتغال جامعه است.

دکتر قدسی با تاکید بر استقلال انجمن های مردم نهاد ابراز کرد: این سازمان ها باید مستقل و  با کمک های مردمی و فکر مردم به دور از حاشیه های سیاسی در جامعه فعالیت کنند.

وی فعالیت انجمن های مردم نهاد را در 14 حوزه اعلام کرد و گفت: تمامی دستگاه های دولتی ملزم به همکاری با تشکلات و سازمان های مردم نهاد مجوز دار هستند.

دکتر قدسی عنوان کرد: تمام تلاش ما این بوده که سازمان های مردم نهاد را پررنگ ببینیم، بسیاری از طرح ها و مراسم های شاخص در شهرستان ها با کمک انجمن های مردم نهاد برگزار شده است.

در این جلسه هرکدام از مدیران سازمان های مردم نهاد گزارشی از حوزه کاری خود را بیان کردند.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 288 ]
برچسب ها