اخبار

فرماندار شهرستان دیواندره:

زیربنای توسعه جامعه، آموزش و یادگیری مهارت است

مهندس توان فرماندار دیواندره در جلسه شورای مهارت و فناوری شهرستان گفت: آموزش و ارتقای سطح مهارت و یادگیری زیربنای توسعه جامعه است و نقش مهمی در رونق اشتغال و کارآفرینی دارد.
زیربنای توسعه جامعه، آموزش و یادگیری مهارت است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان دیواندره؛ جعفر توان تصریح کرد: متولی آموزش های مهارتی غیر رسمی سازمان فنی و حرفه ای است که در چهار بخش صنعت، خدمات، کشاورزی و هنر برگزار می گردد.

مهندس توان بر برگزاری دوره های آموزشی در روستاها تاکید کرد و افزود: آموزشهای فنی و حرفه ای باید براساس نیاز و ظرفیتهای موجود برنامه ریزی شود، خوشبختانه این شهرستان با وجود پتانسل های فراوانی که دارد، نیازمند برگزاری دوره های آموزشی توسط تیم های سیار بویژه در سطح روستاها است.

وی اظهار داشت: در کشور اسلامی ما نیز با سرلوحه قرار دادن فرمایشات مقام معظم رهبریمدظله العالی درراستای سیاست های "اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی" در بحث توانمندسازی و اشتغال اقدامات مهمی صورت گرفته است.

رئیس شورای مهارت و فناوری شهرستان دیواندره ارتباط بین آموزش و بازار کار را یک حلقه گم شده دانست و گفت: یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه شود مطابقت آموزش های فنی و حرفه ای با بازار کار است و آموزش مهارت های جدید باید بر اساس استانداردهای جهانی صورت گیرد.

جعفر توان به فرآیند آموزش فنی و حرفه ای اشاره نمود و افزود: هدایت تحصیلی، آموزش مهارتی، سنجش و ارزیابی و رهگیری افراد فرآیندهای آموزش فنی و حرفه ای است که زمینه ایجاد اشتغال پایدار و کاهش نرخ بیکاری را فراهم می کند.

وی با بیان ظرفیت های شهرستان دیواندره در بخش های مختلف، افزود:  شهرستان دیواندره با توجه به شرایط جغرافیایی، دارای توانمندی های بسیاری در زمینه شغل های خدماتی است که انتظار دارم مرکز فنی و حرفه ای با آموزش مهارت های لازم به ارتقای کارآفرینی که اشتغالزایی را در در پی خواهد داشت کمک نماید.

جلسه شورای مهارت و فناوری شهرستان باحضور فرماندار و مدیرکل فنی و حرفه ای استان کردستان همزمان با اولین روز از هفته ملی مهارت در سالن جلسات مرکز فنی و حرفه ای دیواندره برگزار شد.

گفتنی در حاشیه این جلسه اعضای شورای مهارت و فناوری از کارگاه های فعال این مرکز نیز بازدید به عمل آمد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 670 ]
برچسب ها