اخبار

فرماندار شهرستان دیواندره:

روستای مسعودآباد ظرفیت تبدیل شدن به قطب اشتغال شهرستان را دارد

روستای مسعودآباد ظرفیت تبدیل شدن به قطب اشتغال شهرستان را دارد

  فرماندار شهرستان دیواندره در دیدار با مردم بخش کرفتو در روستای مسعودآباد گفت: روستای مسعودآباد این پتانسیل را دارد به قطب اشتغال شهرستان در راستای اقتصاد مقاومتی تبدیل شود.

جعفر توان تصریح کرد: همه مسئولین و مردم باید در راستای خدمت به مردم و حل مشکلات آنان و توسعه شهرستان اقدام نمایند.

مهندس توان به اقدامات صورت گرفته برای آب شرب روستا اشاره و اظهار داشت: در سایه عنایات نظام و اعتبارات سفر مقام معظم رهبری فاز 1 مجتمع اوباتو راه اندازی و با پیگیری هایی که صورت گرفته 40 میلیارد ریال از صندوق توسعه ملی و ده میلیارد ریال از اعتبارات شهرستان برای تکمیل فاز 2 این پروژه اختصاص داده شده است.

وی با تاکید بر توسعه گردشگری شهرستان افزود: ظرفیت های گردشگری خوبی در شهرستان وجود دارد که باید نسبت به فراهم نمودن زیرساخت های آن برای جذب گردشگران تلاش شود.

فرماندار دیواندره با بیان اینکه مسعودآباد بالاترین ظرفیت اشتغال در شهرستان را دارد، گفت: روستای مسعود آباد با دارا بودن منابع آبی و مجاورت غار کرفتو این پتانسیل را دارد به قطب اشتغال و گردشگری شهرستان تبدیل شود.

جعفر توان در بخش دیگری از سخنان خود به توسعه بخش کشاورزی شهرستان اشاره کرد و ابراز داشت: بحث آب و استفاده بهینه از آن امری حیاتی است و در صورت راه اندازی ساحل چپ سد سیازاخ 12 هزار هکتار از اراضی شهرستان به زمینهای آبی تبدیل می شود.

مهندس توان با اشاره به زیرساختهای بخش کرفتو افزود: 67 درصد شاخص راه روستایی، 92 درصد ضریب نفوذ گاز و برخورداری از آب مجتمع آبرسانی کرفتو به روستاهای این بخش از مهم ترین اقدامات زیرساختی بخش کرفتو است.

وی اضافه کرد: در سال جاری طرح هادی 8 روستای بخش کرفتو که پیشرفت فیزیکی بالایی داشتند صددرصد اجرا خواهد شدو اعتبار لازم برای نوسازی 4 مدرسه بخش نیز اختصاص داده شده است.

فرماندار شهرستان دیواندره در ادامه از اختصاص سه میلیارد ریال اعتبار برای ساخت مدرسه متوسطه اول روستای پاپاله خبر داد.

مهندس توان در پایان از مردم خواست بحث ترک تحصیل دانش آموزان را جدی بگیرند و تاکید کرد تمامی شرایط برای تحصیل دانش آموزان در شهرستان فراهم است.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 1273 ]
برچسب ها