اخبار

دیدار مدیرکل هواشناسی استان کردستان با فرماندار شهرستان دیواندره

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان دیواندره؛ مدیرکل هواشناسی استان کردستان با حضور در شهرستان دیواندره، با فرماندار این شهرستان دیدار و گفتگو کرد.
دیدار مدیرکل هواشناسی استان کردستان با فرماندار شهرستان دیواندره

فرماندار دیواندره در این دیدار گفت: هواشناسی علم روز بوده و با توجه به تغییرات اقلیمی بوجود آمده و پیشرفتهای علمی و فنی در این حوزه، همواره مورد توجه عموم مردم و اقشار مختلف قرار دارد.


جعفر توان اظهار داشت: نباید نسبت به مسائل و هشدارهای هواشناسی بی توجه بود چرا که در بسیاری از مواقع عواقب عدم توجه به آن جبران ناپذیر است و همین امر می طلبد که مورد توجه بیشتری قرار گیرد.


مهندس توان تصریح کرد: با توجه به شرایط اقلیمی و همچنین وابستگی اقتصاد مردم شهرستان به کشاورزی و دامپروری، پیش بینی های درست و اطلاع رسانی به موقع هواشناسی تعیین کننده و اهمیت آن را در این شهرستان دو چندان کرده است.


وی ضمن قدردانی از زحمات و اطلاع رسانی های به موقع و مستمر هواشناسی گفت: با توجه به شرایط فعلی با در نظر گرفتن تمهیدات لازم و مدنظر قرار دادن نقش اساسی و غیر قابل انکار هواشناسی در بیشتر فعالیتهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی، برای توجه مضاعف به این حوزه از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.


در ادامه رحیم صدیقی مدیرکل هواشناسی استان کردستان ضمن تقدیر از توجه ویژه فرماندار دیواندره نسبت به مسائل هواشناسی گفت: ددو ایستگاه فعال زرینه و هزارکانیان در شهرستان فعال بوده و به طور مستمر وضعیت و شرایط جوی را بررسی می کنند.


رحیم صدیقی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت هواشناسی شهرستان اظهار داشت: ایستگاه هواشناسی هزارکانیان از محل اعتبارات تخصیصی شهرستان به امکانات روز تجهیز و به صورت کاملا اتوماتیک شرایط جوی را بررسی و و به صورت مستمر و آنلاین مخابره می کند.

صدیقی ابراز داشت: 11 ایستگاه باران سنجی در نقاط مختلف شهرستان نصب و به طور مداوم میزان بارندگی ها اندازه گیری می شود.


روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 420 ]
برچسب ها