جمعه 2 آبان سال 1399

اخبار

به ریاست فرماندار دیواندره:

دومین جلسه کارگروه اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده شهرستان دیواندره برگزار شد

دومین جلسه کارگروه اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده شهرستان، صبح امروز به ریاست دکتر ارشدی فرماندار دیواندره و دیگر اعضا در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار گردید.
دومین جلسه کارگروه اجتماعی، سلامت، زنان و خانواده شهرستان دیواندره برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ ارشدی فرماندار دیواندره هدف از شکل‌گیری کارگروه را خرد جمعی در راستای شناخت هر چه بیشتر آسیب های اجتماعی برشمرد، اظهار داشت: نقاط ضعف و قوت در حوزه آسیب های اجتماعی شهرستان شناسایی و مسائل مرتبط با این حوزه با اولویت برنامه ریزی شود.

جمال ارشدی بر شناسایی و اولویت بندی آسیب های اجتماعی تاکید و تصریح کرد: متولی اصلی شناسایی و پیگیری آسیب های اجتماعی سازمان بهزیستی است، باید با بهره گیری از آمار و پژوهش‌های انجام شده، چشم انداز کوتاه‌مدت و بلندمدت خود را تنظیم نماید.

ارشدی با اشاره به کمیته های پنجگانه آسیب های اجتماعی، افزود: تقسیم کار دستگاه های اجرایی در کمیته های پنجگانه آسیب های اجتماعی در سطح کشور مشخص و باید بر اساس شرح وظایف تعریف شده بتوان آسیب‌ها را کنترل و مهار کرده و سپس کاهش داد.

وی ادامه داد: اعضای کارگروه باید با استفاده از همه ظرفیت ها، تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بتواند اقدامات پیشگیرانه را در دستور کارخود قرار دهد و از این طریق از بروز و شیوع آسیب‌های اجتماعی در شهرستان جلوگیری کند.

فرماندار دیواندره با بیان اینکه باید برای بازگشت معتادان بهبودیافته به جامعه برنامه ریزی شود، افزود: فرد بهبود یافته نباید به حال خود رها شود، با راه اندازی کارگاه‌های تولیدی از مهارت های این افراد استفاده و مشغول به کار شوند.

جمال ارشدی خاطرنشان کرد: از راه‌اندازی کارگاه‌های تولیدی برای اشتغال بهبودیافتگان از اعتیاد حمایت می کنیم.

ارشدی با بیان اینکه استفاده از انجمن های مردم نهاد در جهت کاهش آسیب های اجتماعی می تواند اثر گذار باشد، ابراز داشت: مشارکت حلقه های معتمدین و انجمن های مردم نهاد می تواند نقش مهمی در پیشگیری و کنترل آسیب های اجتماعی داشته باشند.

در ابتدای این جلسه مسئولان ادارات عضو کارگروه و مسئولان انجمن های مردم نهاد درحوزه آسیب های اجتماعی، گزارشی از اقدامات انجام شده در این حوزه را اراده کردند.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 72 ]
برچسب ها