اخبار

دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری در دیواندره راه اندازی می شود

فرماندار دیواندره در جلسه شورای اداری از راه اندازی دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری در شهرستان خبر داد
دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری در دیواندره راه اندازی می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان دیواندره؛ جمال ارشدی در دومین جلسه شورای اداری شهرستان، گفت: از نظر امنیت فضا برای سرمایه گذاری فراهم است از نظر اداری و اجرای قوانین نیز مسئولین باید بستر را برای سرمایه گذاری فراهم کنند.

ارشدی بر تسهیل گری سرمایه گذاری تاکید و اظهار داشت: همه ما باید برای رفع موانع و ارائه خدمات به سرمایه گذاران تلاش کنیم و با جذب سرمایه گذاران به ایجاد فرصت های شغلی و کاهش آسیب های اجتماعی کمک کنیم.

 وی با بیان اینکه ارتباط و فضای تعاملی در شهرستان حاکم است، افزود: در امورات شهرستان اختلاف عقیده ها کنار گذاشته و فضای تعاملی و گفتمان جایگزین انتقاد تخربی گردد، در فضای تعاملی و مدیریت مشارکتی انتقاد باید منجر به اصلاح شود.

جمال ارشدی تخصص را ملاک ارزیابی مدیران برشمرد و تصریح کرد: ملاک اصلی جابجایی و تغیرات تخصص، مهارت و مردم داری است، جابجایی و تغییر باید منجر به ارتقا و توسعه سازمان از بعد کیفی و نیروی انسانی شود.

فرماندار دیواندره بر تکریم ارباب رجوع تاکید و ابراز داشت: رهبر معظم انقلاب بر تکریم ارباب رجوع تاکید زیادی دارند، با ارباب رجوع صادق و برای حل مشکلات آنان تلاش کنید و اگر درخواستی قابل اجرا نباشد آنها را به اقناع برسانید.

ارشدی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل عمرانی اشاره کرد و افزود: باید بر کارهای عمران شهری و روستایی نظارت مستقیم  و مستمر وجود داشته باشد و دستگاه های مرتبط گزارش اقدامات انجام شده را به صورت ماهیانه ارائه دهند.

وی دقت در انتخاب المان های شهری را مورد تاکید قرار داد و بیان کرد: شهرداران در انتخاب طرح المان های شهری فرهنگ بومی و محلی شهرستان را مورد توجه قرار دهند و در کنار المان های ملی از تندیس بزرگان و مشاهیر منطقه نیز استفاده کنند.

جمال ارشدی ادامه داد: المان های ورودی شهرها می تواند نماد هویت و فرهنگ شهرستان باشد و فرهنگ بومی محلی و ملی را تقویت می کند.

فرماندار دیواندره بر ارتقای برنامه های فرهنگی با محوریت مردم تاکید و عنوان کرد: در تلاش هستیم با تنظیم برنامه مدون یکساله فرهنگی چند برنامه فرهنگی از جمله جشنواره فرهنگی در سطح منطقه ای در شهرستان برگزار کنیم.

ارشدی در ادامه تصریح کرد: باید سطح مدیریت زنان را افزایش دهیم، مدیران دستگاه های اجرایی به بانوان توانمند اعتماد و فضا را برای آنان فراهم کنند.

وی با اشاره به ظرفیت کشاورزی و دامپروری شهرستان، افزود: مدیران تلاش کنند حلقه نهاده های کشاورزی، دامپروری و گیاهان دارویی را با ایجاد صنایع تبدیلی کامل کنند تا این محصولات به صورت خام از شهرستان خارج نشود.

جمال ارشدی اضافه کرد: شهرستان دیواندره پتانسیل زیادی در زمینه گردشگری دارد، توسعه فضاهای گردشگری از طریق بخش خصوصی فرصت های شغلی و رونق اقتصادی را فراهم میکند.

رئیس شورای اداری شهرستان به بیماری کوید19 اشاره کرد و گفت: تلاش کادر پزشکی در مقابله با ویروس کرونا قابل تقدیر است آنان در خط مقدم مبارزه با این بیماری قرار دارند.

وی رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی در ادارات و اماکن عمومی را ضروری و خواستار فرهنگ سازی رعایت پروتکل های بهداشتی در جامعه شد.

فرماندار دیواندره در ادامه هدف همه مدیران را توسعه همه جانبه شهرستان برشمرد و ابراز امیدواری کرد تا در آینده اقدامات خوبی در این راستا صورت گیرد.

در این جلسه مدیران شبکه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و جهادکشاورزی گزارشی از اقدامات صورت گرفته و برنامه های دستگاه مربوطه را ارائه کردند.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 66 ]
برچسب ها