اخبار

دفاع مقدس گنجینه ارزشمند انقلاب اسلامی است

دفاع مقدس گنجینه ارزشمند انقلاب اسلامی است

فرماندار شهرستان دیواندره گفت: هفته دفاع مقدس یادآور استقامت و پایداری ملت غیور ایران اسلامی است زیرا در زمانی که نظام جمهوری اسلامی ایران نوپا بود استکبار جهانی برای رسیدن به اهداف و برنامه های خود، جنگی نابرابر را به کشور تحمیل کرد.

جعفر توان در جلسه ستادگرامیداشت دفاع مقدس اظهار داشت: کشور جمهوری اسلامی ایران هیچ وقت نخواسته است تحت سلطه کشور دیگری قرار بگیرد، با دستور امام راحل پیرامون سازماندهی نیروها، همه آحاد مردم در راستای فرهنگ ایثار و شهادت آماده مقابله با دشمن شدند.

مهندس توان تصریح کرد: رژیم بعث و حامیانشان محاسباتی داشتند که در حداقل زمان ایران را به اشغال خود در آورند اما ایران بدون کمک گیری از بیگانگان اجازه نداد حتی یک وجب  از خاک آن به دست دشمن بیفتد.
وی بیان کرد:  آن چیزی که در ۸ سال دفاع مقدس اتفاق افتاده است باید امروز در جامعه به بهترین نحو ممکن منعکس و اطلاع رسانی شود تا نسل های دیگر و نسل جوان با ابعاد آشنا شوند و ارزش های آن به عنوان گفتمان غالب در جامعه درآید.

فرماندار دیواندره اضافه کرد: دفاع مقدس یک گنجینه به تمام معنا است وظیفه ما انتقال ارزشهای آن به جامعه است زیرا دفاع مقدس یک حماسه بزرگ بود. در حالی که کشور عزیزمان در تحریم و محاصره قرار داشت اما نیروهای انقلابی در جبهه های جنگ با تمام توان به پیروزی رسیدند.

جعفر توان اظهار داشت: جنگ تحمیلی هشت ساله، سرشار از تجارب، مقاومت هوشمندانه و بی نظیر ملت ایران است که توانست ابهت شرق و غرب را فرو بریزد.

وی ابراز کرد: از معجزات الهی است که به مقتدرترین کشور دنیا از لحاظ  امنیتی و نظامی و فناوری اطلاعات تبدیل شده ایم و باید با همدیگر تعامل و همفکری و همراهی داشته باشیم تا بتوانیم با هم افزایی در راستای آرمان های انقلاب اسلامی گام برداریم.

در ادامه این جلسه کمیته های ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس شهرستان تشکیل شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 365 ]
برچسب ها