اخبار

در شهرستان دیواندره 10 مورد مثبت به ویروس کرونا شناسایی شده اند

فرماندار دیواندره در جلسه استانی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا گفت: تاکنون 10 نفر مثبت به ویروس کرونا در شهرستان دیواندره شناسایی شده اند.
در شهرستان دیواندره 10 مورد مثبت به ویروس کرونا شناسایی شده اند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ مهندس توان در جلسه استانی ستاد مدیریت و مقابله با کرونا که بصورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: تا کنون 21 نفر از بیماران مشکوک به "کرونا" در شهرستان دیواندره شناسایی که بعد از انجام آزمایش  10 مورد مثبت اعلام شده است.

 

جعفر توان اضافه کرد: تعداد 7 نفر بیماران مبتلا به کرونا پس از درمان، قرنطینه و بهبودی کامل ترخیص و 3 نفر هم در بیمارستان امام خمینی(ره) دیواندره بستری هستند.

 

وی ضمن تقدیر و تشکر از جهادگران عرصه سلامت، به اقدامات شهرستان در مبارزه با ویروس کرونا اشاره و تصریح کرد: تمام مصوبات ستاد کرونای استان به ادارات مرتبط ابلاغ شده و با توجه به جمعیت بالای روستایی شهرستان، اطلاع رسانی وسیع و گسترده به شوراهای اسلامی و دهیاران توسط بخشداران محترم صورت گرفته که در اکثر روستاها ورود و خروج توسط مردم کنترل و در بعضی از روستاها نیز از ورود به روستا بدون هماهنگی قبلی جلوگیری می شود.

 

فرماندار دیواندره ابراز کرد: با توجه به برنامه ریزی هایی که صورت گرفته، قرارگاه زیستی در شهرستان با همکاری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی، شهرداری، اداره صنعت، معدن و تجارت، شبکه بهداشت و درمان و خیرین سلامت محور فعال شده است.

 

مهندس توان بیان کرد: بحث اطلاع رسانی و آموزش به نحو مطلوب انجام شده و مغازه داران را متوجه کردیم که سلامت مردم در اولویت قرار دارد و سود آنها در سلامت مردم است.

 

جعفر توان ادامه داد: کلیه مراسمات از جمله؛ تجمعات نماز جمعه، مراسمات ختم، پارک ها، قلیان سراها، بنگاه های املاک تعطیل شده و کلیه ادرات، اماکن عمومی، عابربانک ها و معابر سطح شهر به صورت مستمر ضد عفونی می شوند.

 

وی در این جلسه رعایت مصوبات ستاد مبارزه با کرونا را یادآور شد و افزود: اجرای هماهنگ مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی اصناف به غیر از 4 رسته؛ داروخانه ها، خوار و بار فروشی، پروتئینی و خبازی ها در کلیه شهرستان های استان می تواند به پیشگیری و کنترل ویروس کرونا کمک کند.

 

فرماندار دیواندره در ادامه ابلاغ محدودیت و یا توقف فعالیت حمل و نقل عمومی درون شهری، استقرار اکیپ های غربالگری در ورودی کلیه شهرهای استان و تخلیه خیابانها و مراکز پرجمعیت و پرتردد را خواستار شد.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 96 ]
برچسب ها