اخبار

فرماندار شهرستان دیواندره در جلسه کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید شهرستان:

در سال 97 بیش از 546 میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال شهرستان دیواندره پرداخت شده است

توان فرماندار دیواندره در اولین جلسه کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید شهرستان گفت: در سال 97 بیش از 546 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات پایدار روستایی و فراگیر به طرح های اشتغالزایی شهرستان دیواندره پرداخت شده است.
در سال 97 بیش از 546 میلیارد ریال اعتبار برای اشتغال شهرستان دیواندره پرداخت شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ جعفر توان اظهار داشت: شهرستان دیواندره با توجه به جمعیت و سهمیه اعتبارت اشتغال پایدار روستایی در سال 97، با 546 میلیاردو 266 میلیون ریال رتبه نخست استان در پرداخت این تسهیلات را داشت.

 

مهندس توان تصریح کرد: اعتبارات اشتغال پایدار روستایی به 413 طرح در بخش کشاورزی، 21 طرح در بخش صنعت و 104 طرح در بخش خدمات برای اشتغالزایی یک هزار نفر پرداخت شده است.

 

وی اضافه کرد: به 5 طرح کشاورزی، 11 طرح در بخش صنعت و 2 طرح در بخش خدمات نیز 90 میلیارد ریال اعتبار از محل تسهیلات فراگیر پرداخت شده است.

 

رئیس کارگروه اشتغال دیواندره عنوان کرد: 7 طرح بزرگ اشتغالزایی و صنایع تبدیلی، تسهیلات اشتغالزایی دریافت کرده اند که بخشی از آنها به بهره برداری رسیده و تعدادی هم در حال احداث هستند.

 

جعفر توان با بیان اینکه 5/22 درصد اعتبارات دفتر امور روستایی استان را شهرستان دیواندره جذب کرده است، افزود: از محل اعتبارات دفتر امور روستایی و شوراها استانداری کردستان مبلغ 102 میلیارد ریال برای طرح های اشتغالزایی شهرستان جذب شده است.

 

مهندس توان ادامه داد: در بحث مشاغل خانگی و کسب و کار خرد مبلغ 63 میلیارد و 450 میلیون ریال از طریق کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی به متقاضیان پرداخت شده است.

 

فرماندار دیواندره به مشکلات تسهلات اشتغال پایدار روستایی اشاره کرد و گفت: متاسفانه تسهیلات اشتغال پایدار روستایی سال جدید و امهال تسهیلات شامل دامداری نمی شود، با توجه به اینکه 58 درصد اقتصاد این شهرستان بر پایه کشاورزی و دامداری است، این بخش نیازمند بازنگری و توجه ویژه دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: تمامی طرح های اشتغالزایی شهرستان که از محل تسهیلات پایدار روستایی و فراگیر اجرا شده اند، به صورت مستمر توسط اعضای کارگروه بازرسی خواهند شد.

 

مهندس توان در ادامه ابراز امیدواری کرد با توجه به منابع طبیعی و نیروی انسانی موجود در شهرستان با همدلی اعضای کارگروه به بهترین نحو ممکن در راستای تحقق شعار سال و رونق تولید گام های مهمی برداشته شود.

 

صبح امروز با حضور دکتر فیروزی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان، مهندس توان فرماندار دیواندره، مهندس دره وزمی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مهندس مرادی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها استانداری کردستان، مهندس فعله گری معاون برنامه ریزی سازمان جهادکشاورزی کردستان و مهندس اردلان معاون اشتغال و کارآفرینی استان و جمعی از کارآفرینان و سرمایه گذاران، اولین جلسه کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید استان به منظور بررسی وضعیت طرح های اشتغالزایی و مشکلات سرمایه گذاران و تولید کنندگان شهرستان، در محل سالن اجتماعات فرمانداری دیواندره برگزار شد.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 310 ]
برچسب ها