اخبار

با حضور فرماندار دیواندره:

جلسه کارگروه تنظیم بازار خرید گندم در دیواندره برگزار شد

جلسه کارگروه تنظیم بازار خرید گندم در دیواندره برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان دیواندره؛ جلسه کارگروه تنظیم بازار خرید گندم شهرستان به ریاست جعفر توان فرماندار دیواندره و با حضور صالحی مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی استان، اسکندری مدیرکل تعاونی روستایی و حنیفی مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد .

در این جلسه فرماندار شهرستان دیواندره با تاکید بر تسهیل روند خرید تضمینی گندم از کشاورزان شهرستان گفت: ادارات مرتبط برداشت مناسب و تحویل بموقع گندم از کشاورزان را به صورت مستمر کنترل نمایند و جهت جلوگیری از سو استفاده افراد سود جو تمهیدات لازم را پیش بینی نمایند.

جعفر توان تصریح کرد: بر اساس پیش بینی ها امسال بیش از 120 هزار تن گندم از مزارع شهرستان دیواندره برداشت می شود که 30 درصد آن در دهستان قراطوره بخش مرکزی تولید می شود.

مهندس توان از احداث دو سیلو در شهرستان خبر داد و افزود: تعداد 12 مرکز خرید در زمان برداشت گندم در شهرستان فعالیت می کنند که شامل؛ سیلوی 60 هزار تنی با چهار کندو و ده مرکز خرید تعاونی روستایی است.

وی با درخواست از کشاورزان جهت مراجعه به جهادکشاورزی و ثبت نام در سامانه پهنه‌بندی گفت: شرط خرید تضمینی گندم ثبت نام در سامانه پهنه بندی است و به منظور محدود کردن واسطه ها، خرید تضمینی گندم فقط از کشاورزانی انجام می‌شود که در این سامانه ثبت نام کرده باشند.

فرماندار دیواندره در مورد پرداخت پول گندم‌های کشاورزان عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزی دولت پول گندم‌کاران در دو قسط بطوریکه قسط اول زمان تحویل گندم و ثبت در سامانه و ارائه چک لیست پرداخت می شود.

مهندس توان در ادامه تاکید کرد: جهاد کشاورزی به منظور کاهش ریزش محصول گندم، معاینه فنی و بهداشت کمباین ها را با جدیت نظارت و کنترل کنند تا از هدر رفت این سرمایه‌ ملی جلوگیری شود.

وی در پایان بر اینترنت پر سرعت، بکارگیری مسئولین آزمایشگاه کارآزموده و آموزش اپراتورهای مراکز خرید به منظور رعایت دستوالعمل های خرید تضمینی گندم سال 97 تاکید نمود

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 593 ]
برچسب ها