اخبار

جلسه شورای اداری شهرستان دیواندره با حضور معاون ریاست قوه قضائیه برگزار شد

سومین جلسه شورای اداری شهرستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین مظفری معاون ریاست قوه قضائیه و رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور صبح امروز برگزار شد.
جلسه شورای اداری شهرستان دیواندره با حضور معاون ریاست قوه قضائیه برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ جلسه شورای اداری شهرستان با حضور حجت الاسلام والمسلمین مظفری معاون ریاست قوه قضائیه و رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور،فرماندار دیواندره، رئیس شوراهای حل اختلاف استان، اعضای شورای تأمین روحانیون و روسای ادارات شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

مهندس توان فرماندار دیواندره در سومین جلسه شورای اداری که با حضور معاون رئیس قوه قضائیه برگزار شد، ضمن ارائه گزارشی از وضعیت شهرستان اظهار داشت: پایه اصلی نظام اسلامی عدالت است.

جعفر توان تصریح کرد: انتظار از دستگاه قضا مبارزه با تبعیض، فساد و تخلفات، حس امنیت و عدالت و یاری رساندن به مظلومین است.

فرماندار شهرستان در ادامه از تلاش، تعامل و همکاری رئیس دادگستری و دادستان شهرستان در همه زمینه ها تقدیر کرد.

 

تامین امنیت یکی از اساسی ترین مولفه های حقوق شهروندی است

حجت الاسلام مظفری رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور در سومین جلسه شورای اداری شهرستان دیواندره گفت: تامین امنیت یکی از اساسی ترین حقوق شهروندی است.

معاون ریاست قوه قضائیه اظهار در این جلسه داشت: اطراف جمهوری اسلامی ایران را مجموعه ای از فتنه ها گرفته اما اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی این تهدیدات را به فرصت تبدیل کرده است.

رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور بیان کرد: فلسفه حضور همه ما در بخش ها و مسئولیت های مختلف خدمت به مردم و رفع مشکلات آنان است و به فرموده حضرت علی(ع) مسئولیت وسیله ای برای خدمت به مردم است.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری تصریح کرد: دستگاه قضایی امروز یکی از مهم ترین اولویتهای خود را رسیدگی به حقوق مردم است و در این جهت تمام تلاش خود را به کار گرفته است.

وی با بیان اینکه مراجعه به سیستم قضا آثار و تبعات مالی و روحی دارد، افزود: کاهش ورودی پرونده به سیستم قضا با استفاده حداکثری از ظرفیت های مردمی بویژه روحانیون، فرهیختگان و معتمدین برای صلح و سازش در شورای های حل اختلاف در دستور کار قوه قضائیه قرار دارد.

رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور گفت: آنچه می تواند فصل خصومت کند عبارت از همان رویکرد صلح و سازی و عفو و گذشت است و ارجاع موضوعات اختلافی مردم به مواردی که رسیدگی به آن در خارج از سیستم قضایی امکان پذیر باشد در دستور کار دستگاه قضا است.

معاون ریاست قوه قضائیه خاطرنشان کرد: ریاست قوه قضائیه با قاطعیت جریان طولانی شدن روند رسیدگی پرونده ها در دستگاه قضایی را مدیریت و پیگیری می کنند.

وی مبارزه با مفاسد را یکی دیگر از وظایف دستگاه قضا برشمرد و ابراز کرد: بخش دیگری از وظایف و اولویت های قوه قضائیه مبارزه قاطع با فساد علی الخصوص مبارزه با مفاسد اقتصادی است که الان مشاهده می کنید با برخوردهای قوه قضائیه امید آفرینی در بین مردم فراهم شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت های استان کردستان اشاره کرد و افزود: استان کردستان با وجود اینکه مورد طمع دشمنان بوده است با حضور انسانهای فرهیخته اعم از شیعه و سنی همه عوامل تهدیدزای دشمن را نقش برآب کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین مظفری با بیان اینکه امنیت باید محسوس باشد، ابراز کرد: امروز با حضور غیور مردان نظامی، انتظامی و اطلاعاتی که یکی از وظایف اصلی آنها استمرار امنیت پایدار در منطقه است، زمینه را برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در استان فراهم کرده اند.

رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور امنیت ، اتحاد و انسجام را مولفه های اصلی و زمینه ساز توسعه برشمرد و اظهار داشت: نکته دوم بحث همدلی، اتحاد و انسجام داخلی است که توصیه نبی مکرم اسلام(ص) بوده و وجود اختلافات سیاسی، جناحی و حتی عقیدتی نتوانسته این اتحاد را خدشه دار کند.

وی تصریح کرد: استان کردستان از دوران دفاع مقدس تاکنون آوازه نوع دوستی، زندگی مسالمت آمیز و استمرار حرکت انقلاب با تبعیت از فرامین امام راحل و رهبری به عنوان طلایه دار اسلام ناب محمدی زبان زد خاص و عام بوده است.

وی به برنامه ها و مصوبات سفر رئیس قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: آثار و برکات این سفر بر مردم آشکار خواهد شد و تمامی تصمیماتی که در این سفر مصوب شود با سرعت بیشتر اجرایی خواهد شد.

لازم به ذکر است حجت السلام مظفری رئیس مرکز شوراهای حل اختلاف کشور در بدو ورود به شهرستان با شهدای دیواندره تجدید میثاق کرد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 211 ]
برچسب ها