اخبار

باحضور مدیرکل دیوان محاسبات استان کردستان:

جلسه شورای اداری شهرستان با محوریت سلامت محیط اداری، کسب و کار و امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد

جلسه شورای اداری شهرستان با محوریت سلامت محیط اداری، کسب و کار و امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد
در این جلسه فرماندار شهرستان دیواندره گفت: رعایت قانون، حفظ بیت المال، عدم قانون گریزی، بزرگترین معروفات است.

جعفر توان ضمن گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر، اظهار داشت: عدم اشرافیت بر قانون و مقررات نیز بزرگترین منکرات است.

در ادامه جلسه مدیرکل دیوان محاسبات استان کردستان گفت: امر به معروف و نهی از منکر واجب فراموش شده ای است که مظلوم واقع شده است.

مراد محمدی تصریح کرد: : یکی از معروف های بزرگ، رعایت قانون و مقررات است و بی توجهی به قانون و عدم رعایت آن از منکرات بزرگ است که متاسفانه، عدم آشنایی مدیران با قوانین و مقررات از  دیگر دلایل تخلف مدیران در استان کردستان است.

محمدی اظهار کرد: عدم ثبت معاملات در سامانه الکترونیک دولت و عدم توانایی در اجرای طرح های عمرانی توسط برخی از ادارات کل، از عمده ترین تخلفات اداری در استان کردستان است.

وی اضافه کرد: از دیگر دلایل تخلف مدیران در استان کردستان، حساس نبودن به بیت المال  و اموال عمومی و مصلحت اندیشی و ترجیح دادن مصلحت بر قانون است.

مدیرکل دیوان محاسبات استان کردستان ابراز داشت: مدیران باید بر قانون اشراف کامل داشته باشند و بندهای 598 تا 606 قانون مجازات اسلامی را هفتگی مرور کنند.

محمدی به بخشی از شرح وظایف دیوان محاسبات اشاره کرد و افزود: دیوان محاسبات، سازمانی دولتی است که در امور مالی و اداری مستقل و  یکی از نهادهای وابسته به مجلس شورای اسلامی است که وظیفه نظارت بر همه فرایندهای مالی کشور را بر عهده دارد و به عنوان بازوی نظارتی مجلس عمل می‌کند.

وی ادامه داد: دیوان محاسبات به همه حساب‌های وزارتخانه ها، مؤسسات، شرکتهای دولتی و دیگر دستگاه‌هایی که به نحوی از بودجه کل کشور استفاده می‌کنند برابر قانون رسیدگی یا حسابرسی می‌کند تا هر اعتباری در محل خود هزینه شده باشد.

محمدی عنوان کرد: دیوان محاسبات کشور ضمن جمع آوری حساب‌ها و اسناد و مدارک مربوطه، گزارش تفریغ بودجه هر سال را به انضمام نظارت خود به مجلس شورای اسلامی تسلیم می‌کند.

جلسه شورای اداری شهرستان با محوریت کارگاه آموزشی سلامت محیط اداری، کسب و کار و امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 798 ]
برچسب ها