اخبار

با حضور فرماندار دیواندره:

جلسه ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در شهرستان دیواندره تشکیل شد

با حضور فرماندار دیواندره، دکتر قصری معاون درمان، دکتر بیدارپور معاون توسعه منابع دانشگاهعلوم پزشکی کردستان و دکتر محسن پور متخصص بیماریهای عفونی و اعضای کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان، جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ورود ویروس کرونا، به منظور هماهنگی و اتخاذ اقدامات و تدابیر پیشگیرانه تشکیل شد.
جلسه ستاد پیشگیری از ویروس کرونا در شهرستان دیواندره تشکیل شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ توان فرماندار شهرستان دیواندره با اشاره به اهمیت آموزش عمومی و ارتقا آگاهی مردم، گفت: تمام فرآیند پیشگیرانه از سوی شبکه بهداشت و درمان و مراکز درمانی شهرستان پیگیری می‌شود.

 

جعفر توان بر ضدعفونی اماکن عمومی و مدارس سطح شهرستان تاکید و اظهار داشت: آمادگی همکاری، حمایت و پشتیبانی از  اقدامات پیشگیرانه شبکه بهداشت و درمان برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در شهرستان را داریم.

 

دکتر قصری معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: تاکنون هیچ مورد مبتلا به ویروس کرونا در استان نداشتیم، موارد مشکوک به ویروس کرونا شناسایی و تا اعلام نتیجه نهایی آزمایشات در قرنطینه خواهند بود.

 

وی از مردم خواست تا اخبار و اطلاعیه های مربوطه را از طریق مبادی ذیربط و معتبر کشور دنبال کنند و به شایعات در شبکه های مختلف توجه نکنند.

 

در ادامه دکتر محسن پور متخصص بیماریهای عفونی، گفت: ویروس کرونا قابلیت سرایت بالایی دارد اما درصد مرگ و میر آن بسیار کم است، درک بهتر این بیماری و کنترل چرخه انتقال می توان در روند توقف آن بسیار تاثیرگذار باشد.

 

وی بهترین راه کنترل ویروس کرونا را اقدامات پیشگیرانه عنوان کرد و افزود: برای پیشگیری عمومی از این بیماری، رعایت بهداشت فردی و شستشوی دست ها مهمترین کار است و در حد امکان از رفتن به محیطهای پرتردد و پر ازدحام خودداری شود چرا که در محیط هایی با جمعیت بالا تهویه هوا به خوبی انجام نمی شود و احتمال انتقال بیماری وجود خواهد داشت.

 

دکتر محسن پور با بیان اینکه کرونا از دو طریق تماسی و قطرات قابلیت انتقال دارد، اظهار داشت: بهتر است که شهروندان برای علائم خفیفی مثل آبریزش بینی به بیمارستانها مراجعه نکنند، افراد حتمآ بهداشت فردی را رعایت کنند و دستهایشان را به طور مرتب با آب و صابون مایع شستشو دهند.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 255 ]
برچسب ها