اخبار

باحضور فرماندار دیواندره:

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان دیواندره برگزار شد

به مناسبت 5 دی ماه، روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان به ریاست مهندس توان فرماندار دیواندره در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان دیواندره برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان دیواندره؛ مهندس توان فرماندار دیواندره در این جلسه، گفت: آموزش های امداد و نجات و آمادگی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در بین مدیران دستگاه های اجرایی باید جدی گرفته شود.

 

جعفر توان با بیان اینکه آموزش امداد و نجات در کاهش اثرات بلایای طبیعی تاثیرگذار خواهد بود، افزود: بلایای طبیعی قابل پیش‌بینی نیست، افزایش توانمندی و حفظ آمادگی دستگاه های اجرایی به ‌منظور رویارویی با حوادث و بلایای طبیعی جهت مقابله و کاهش اثرات آن یک اصل مهم و ضروری است.

 

مهندس توان تصریح کرد: حضور فعال مدیران دستگاه های اجرایی بویژه اعضای ستاد مدیریت بحران در مواقع بروز حادثه ضروری است، باید در مورد حوادث اطلاعات کافی داشته باشند و همه امکانات در اختیار خود را در راستای مدیریت آن بسیج کنند.

 

وی اظهار داشت: در بحث مدیریت بحران تمام دستگاه های اجرایی باید همیشه آمادگی لازم را داشته باشند تا با ارائه خدمات به موقع و مدیریت صحیح، بتوان صدمات و خسارات را به کمترین حد ممکن کاهش داد.

 

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان دیواندره رفع نواقص و تهیه ملزومات در بحث مدیریت بحران را خواستار و ابراز امیدواری کرد تا با روحیه احساس مسئولیت بهترین خدمت به مردم ارائه شود.

 

مهندس توان در پایان ضمن تاکید بر رعایت قانون و مقررات و آمادگی مواجهه با بحران‌، بیان کرد: به منظور ارزیابی میزان آمادگی دستگاه های اجرایی این مانورها به صورت ماهیانه و بدون هماهنگی قبلی برگزار خواهد شد.

 

گفتنی است قبل از جلسه ستاد مدیریت بحران، مانور ساعت صفر به منظور ارزیابی آمادگی دستگاه های اجرایی شهرستان در مواقع بحران، برگزار گردید.

 

روز پنجم دی ماه مصادف با واقعه زلزله بم در تقویم رسمی کشور روز ملی ایمنی در برابر زلزله نامگذاری شده‌است

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 530 ]
برچسب ها