اخبار

باحضور فرماندار دیواندره:

جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان دیواندره با محوریت اطفاء و پیشگیری از حریق برگزار شد

ظهر امروز با حضور فرماندار دیواندره جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان با محوریت اطفاء و پیشگیری از حریق در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان دیواندره با محوریت اطفاء و پیشگیری از حریق برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ توان فرماندار دیواندره گفت:حفظ، احیاء، توسعه وبهره برداری درست از مرتع و منابع ملی ضروری است.

 

جعفر توان بر اقدامات پیشگیرانه درخصوص آتش سوزی مراتع و اراضی ملی شهرستان تاکید کرد و افزود: در حوزه پیشگیری و اطفاء حریق مراتع از ظرفیت سازمان های مردم نهاد باید به بهترین شیوه ممکن استفاده شود.

 

وی اظهار داشت: منابع طبیعی و آبخیزداری، اکیپ ها و تشکل های مردمی را در روستاهای هدف ساماندهی و با برگزاری دوره های آموزشی و تجهیز امکانات اطفاأ حریق توانمندی آنان را در مقابله با آتش سوزی افزایش دهد.

 

مهندس توان با بیان اینکه ستاد مدیریت بحران باید در مراکز بخش، دهستان و روستاها تشکیل شود، تصریح کرد: جلسات ستاد مدیریت بحران در مراکز بخش ها جهت برنامه ریزی برای اقدامات پیشگیرانه و مقابله با آتش سوزی برگزار شود.

 

فرماندار دیواندره بیان کرد: با توجه به پوشش گیاهی مناسب شهرستان، نقاط در معرض خطر توسط منابع طبیعی و آبخیزداری شناسایی و اقدامات لازم برای جلوگیری از بروز آتش سوزی در این نقاط برنامه ریزی شود.

 

وی در ادامه ابراز داشت: برگزاری دوره های آموزشی به منظور ارتقای سطح آکاهی عمومی و فرهنگ سازی پیشگیری ازحریق در مراتع بویژه در روستاهای هدف می تواند موثر باشد.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 433 ]
برچسب ها