شنبه 10 آبان سال 1399

اخبار

با حضور فرماندار دیواندره:

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان دیواندره برگزار شد

جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان دیواندره با دستور کار بررسی وضعیت اشتغال شهرستان، به ریاست فرماندار و با حضور اعضای ستاد در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان دیواندره برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ ارشدی فرماندار دیواندره در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان بر توانمندسازی افراد فاقد شغل تاکید کرد و گفت: تقویت و توانمند سازی جوانان از طریق ترویج فرهنگ کار امکان پذیر است.

 

جمال ارشدی حمایت از تشکل ها و کارآفرینان جوان برای توسعه تولید و اشتغال را ضروری دانست و  اظهار داشت: شهرستان دیواندره دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه ای است که برای نهایت استفاده از این ظرفیت ها باید جوانان و افراد فاقد شغل در این زمینه ها هدایت و توانمند شوند.

 

ارشدی با بیان اینکه نگاه تخصصی به کارها و فعالیت‌های جوانان در بهبود وضعیت کسب و کار موثر است، افزود: توجه به فکر، ایده‌ها و فعالیت جوانان و اعطای تسهیلات کم بهره به کارآفرینان جوان، مولفه‌ای ضروری برای رشد اقتصادی، جهش تولید و ایجاد اشتغال پایدار است.

 

وی هدف از پرداخت تسهیلات توانمندسازی را ایجاد اشتغال و استقلال مالی افراد عنوان کرد و گفت: در فرایند پرداخت تسهیلات، صرفا پرداخت وام کافی نیست بلکه باید مبنا توانمندسازی و ایجاد اشتغال باشد.

 

لازم یه ذکر است 16 درصد اعتبارات استانی پایدار روستایی و فراگیر را شهرستان دیواندره جذب کرده که 45 درصد آن به رده سنی 18 تا 35 سال پرداخت شده است. این تسهیلات 502 نفر اشتغالزایی داشته که 71 نفر از مجریان، بانوان شهرستان بوده اند.

 

69 درصد پرداختی های حوزه مشاغل خانگی گروه سنی 18 تا 35 سال بوده که 90 درصد این تسهیلات به بانوان اختصاص یافته است.

 

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 119 ]
برچسب ها