اخبار

فرماندار شهرستان دیواندره:

جانبازان نام، یاد و فرهنگ شهیدان را زنده نگه داشته اند

جانبازان نام، یاد و فرهنگ شهیدان را زنده نگه داشته اند

فرماندار دیواندره در مراسم گرامیداشت ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز گفت: جانبازان ایستاده اند تا نام، یاد و فرهنگ شهدا را زنده نگه دارند و همچنان پشتوانه بزرگ جامعه و انقلاب اسلامی هستند.

جعفر توان تصریح کرد: جانبازان راهی را ترسیم کرده اند که راه انقلاب است آنان در مقابل دشمنان اسلام و استکبار جهانی مقاومت کردند و از میدان جهاد سربلند بیرون آمدند و در ظل کرامت های الهی باقی خواهند ماند.

مهندس توان با بیان اینکه جانبازان مایه افتخار جامعه اسلامی ما هستند، افزود: وجود جانبازان در جامعه همچون عمار یاسر در سپاه امیرالمومنین(ع) هستند که روحیه خودباوری، ایثار و ازخودگذشتگی را جاری و ثاری می کنند.

وی اظهار داشت: جانبازان در دوران دفاع مقدس جوانان را به سمت ارزش های معنوی و الهی سوق دادند و جامعه را از نظر فکری متحول کردند و با رشادت ‌ها و جانفشانی‌ هایشان فرهنگ ایثار و شهادت را به نسلهای آینده منتقل می کنند.

فرماندار دیواندره ابراز داشت: جانبازان و ایثارگران دین بزرگی بر گردن جامعه ما دارند آنان از جان و مال خود گذشتند تا محورهای اصلی و اساسی نظام اسلامی را حفظ و استمرار بخشند و مهم ترین وظیفه ما در قبال این عزیزان تکریم و گرامیداشت دستاوردهای آنان است.

جعفر توان با اشاره به اهمیت جایگاه جانبازان در اسلام، گفت: هر ورق از دفتر زندگی حضرت علی(ع) جلوه ای از جهاد و ایثار است که در عرصه ایمان در جبهه های نبرد هرگز از مرگ نهراسید و همواره مشتاق شهادت بود و در همه ابعاد دینی و اجتماعی پیشوای اهل ایمان است.

مهندس توان در ادامه با تاکید بر تلاش همگانی برای تحقق شعار سال، افزود: حمایت از کالای ایرانی و تحقق شعار سال نیازمند عزم جدی مردم، تولید کنندگان و دولت است. وظیفه مردم خرید کالای ایرانی است و درصورت مشاهده نواقص آن را منصفانه انتقال دهند و در مقابل تولیدکنندگان باید جنس باکیفیت تولید و در اختیار مردم قرار دهند.

وی اضافه کرد: دولت نیز با توسعه زیرساخت ها و پرداخت تسهیلات مناسب، فرهنگ سازی و تبلیغات محیطی، شرایط را برای حمایت از کالای ایرانی فراهم نماید.

در ادامه این مراسم ناصر حبیبی از جانبازان سرافراز شهرستان به بیان خاطرات خود پرداخت. مراسم گرامیداشت ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و روز جانباز صبح امروز در سالن اجتماعات تبلیغات اسلامی برگزار شد.

روابط عمومی فرمانداری شهرستان دیواندره

بازدید [ 697 ]
برچسب ها