چهار شنبه 8 بهمن سال 1399

اخبار

معاون سیاسی استاندار کردستان:

ثبت درخواست سوپیشینه داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها در کردستان آغازشد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: داوطلبان متقاضی شرکت در ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاهای این استان از امروز می‌توانند در ۵۲ نقطه تعیین شده برای دریافت گواهی عدم سوپیشینه اقدام کنند.
ثبت درخواست سوپیشینه داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها در کردستان آغازشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری دیواندره؛ محمدابراهیم زارعی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه داوطلبان باید حداکثر تا سه ماه نسبت به دریافت گواهی سو پیشینه خود اقدام کنند اظهار داشت: ثبت نام از داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستاها طبق تقویم انتخابات ۱۶ تا ۲۲ فروردین سال آینده  انجام می‌شود.

وی یادآور شد: وزارت کشور امسال به منظور کاهش مراجعات حضوری بدلیل شیوع ویروس کرونا با همکاری قوه قضاییه، امکان دریافت گواهی سوءپیشینه از سامانه جامع خدمات الکترونیک قضایی (WWW.ADLIRAN.IR) را فراهم کرده است.

زارعی اشاره به اینکه علاوه بر این سامانه امکان دریافت این گواهی از دفاتر پلیس + ۱۰ و دفاتر خدمات قضایی نیز فراهم است، اضافه کرد: در این استان ۳۱ دفتر خدمات الکترونیک انتظامی و ۳۱ دفتر خدمات الکترونیک قضایی فعال و آماده ارایه خدمت به داوطلبان عضویت در شوراها هستند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان اظهار داشت: بر اساس تبصره ۳ ماده ۳۰ قانون انتخابات شوراهای اسلامی، داوطلبان در هنگام ثبت‌نام باید گواهی عدم سوءپیشینه که از تاریخ صدور آن بیش از سه ماه نگذشته باشد را به متولیان امور ارائه کنند.

طی دوره پنجم شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان چهار هزار و ۱۷۲ نفر از سوی مردم به عنوان اعضای شورا انتخاب شدند که چهار هزار نفر از این تعداد در روستاها و ۱۷۲ نفر نیز در شهرها عضو این نهاد هستند.

در طول فعالیت دوره پنجم شوراهای اسلامی سه مورد از روستاهای این شهرستان شامل حسین آباد با پنج عضو، سنته سقز و هزارکانیان دیواندره هرکدام با سه عضو به شهر تبدیل شده اند که در این صورت تعداد اعضای شوراهای اسلامی روستاها در دور ششم از چهار هزار و ۱۷۲ نفر به چهار هزار و ۱۶۱ نفر می رسد.

شوراهای اسلامی هم اکنون در تمام ۳۲ شهر این استان و یک هزار و ۳۱۲ روستا از یک هزار و ۶۰۰ روستای داری سکنه فعالیت دارند.

انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز جمعه تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

بازدید [ 69 ]
برچسب ها